Ubjedljiv poraz Primorca

OSC slavio 14:8, nakon tri perioda je vodio 11:2

Piše: Reprezentacija.me 532 pregleda Dodaj komentar

Primorac je na kraju drugog kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona poražen od mađarskog OSC-a (14:8), pa evropsku sezonu nastavlja od drugog kola kvalifikacija za Evrokup.

Ambicije da se dođe do plej-ofa su očigledne bile nerealne, jer su Kotorani u tri meča na svom bazenu osvojili samo bod – protiv francuskog Turkoana (10:10), te doživjeli ubjedljive poraze u duelima sa OSC-om i Vuljagmenijem (15:2).

Mađarski i grčki predstavnik su osvojili prva dva mjesta i stigli na korak od plasmana u Ligu šampiona.

Tim Ranka Perovića je danas u duelu sa OSC-om popravio utisak u posljednjoj četvrtini, a dugo je izgledalo da mu prijeti još jedan rezultatski debakl.

Nakon tri perioda je, naime, rival imao plus devet (11:2), da bi posljednjih osam minuta pripali crnogorskom vicešampionu.

Filip Gardašević je bio najefikasniji u Primorcu sa četiri gola, dva je postigao Aljoša Mačić, a po jedan Marko Gopčević i Marko Mršić.

Strijelac četiri pogotka u OSC-u je bio Danijel Anđal.

Juče je nastup u kvalifikacijama završio i Jadran, koji je učestvovao na turniru u Barseloni, odakle su se u u plej-of plasirali francuski Nojzi le Sek i domaćin.

I Novljani se sada sele u kvalifikacije za Evrokup.

IZVOR: Vijesti