Ubjedljiv poraz od Odenzea u drugom kolu EHF Lige šampiona

Piše: Ognjen 304 pregleda Dodaj komentar
Foto - ŽRK Budućnost

Rukometašice Budućnosti Bemax doživjele su drugi poraz u EHF Ligi šampiona – Odenze je ubjedljivo slavio (39:24), a naše šampionke izjednačile najteži poraz u istoriji u elitnom takmičenju.

Prethodno su dva najteža poraza upisana u Viborgu (36:21) u januaru 1997. i u Esbjergu (35:20) u septembru 2021. godine…

Već poslije uvodnog dijela meča, bilo je jasno da izabranicama Bojane Popović prijeti ubjedljiv poraz, jer je danski predstavnik poslije serije od šest vezanih golova poveo 10:2, a nakon prvih 30 minuta na semaforu je stajalo čak 25:8.

U napadu nije bilo ideje, igra je bila spora, u odbrani je bilo previše propusta, pa je i nestvaran minus od 17 golova, bio logičan epilog.

Nešto bolje izdanje našeg tima viđeno je u nastavku, kada je raspoložena bila golmanka Armel Atingre, ali je jasno da „plave“ u narednim mečevima moraju mnogo bolje, ukoliko žele da budu konkurentne najboljim timovima u Evropi.

Priliku da upišu prve bodove u sezoni, Milena Raičević i saigračice imaće narednog vikenda – 24. septembra u Podgorici će gostovati švedski Savehof.

1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!