Ubjedljiv poraz Budućnosti u Đeru

Piše: Ognjen 500 pregleda Dodaj komentar

Đer je demonstrirao silu u duelu 6. kola EHF Lige šampiona – mađarski tim je slavio ubjedljivu pobjedu 32:19 (15:9) i upisao peti trijumf ove sezone.

Na pauzu u elitnom takmičenju koja slijedi zbog Evropskog prvenstva, izabranice Bojane Popović idu sa pet bodova, čime su napravile veliki korak ka ostvarenju cilja i plasmanu u osminu finala.

U sjajnoj atmosferi u Đeru, domaćin je krenuo silovito i već u 14. minutu vodio je 8:1. Uslijedio je period najbolje igre Budućnosti, koja je nakon trećeg gola Agović smanjila zaostatak na četiri gola (10:6).

Na terenu je u nastavku postojao samo jedan tim – petostruki šampion Evrope je nakon serije od sedam minuta bez gola Budućnosti, došao do rekordnih „plus 17“ – 31:14.

Vanesa Agović i Ivona Pavićević bile su najefikasnije u našem timu sa po pet golova, dok je Katarina Džaferović četiri puta zatresla mrežu rivala.

Najefikasnija u pobjedničkoj ekipi, koja je zabilježila peti trijumf, bila je Veronika Kristijansen sa šest, dok je gol manje postigla Lon Blom.

Budućnost Bemax će naredni meč odigrati 3. decembra kada u Podgoricu stiže Storhamar.