Ubjedljiv poraz Budućnosti, Šehović, Ivanović i Popović ispod nivoa

Piše: Ognjen 789 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija ubjedljivo su poraženi u drugom kolu TOP 32 faze Eurokupa od španske Gran Kanarije rezultatom 92:69.

Nakon uvodnog odmjeravanja snaga domaći tim je stekao 6 poena prednosti u trećem minutu (9:3), a tu prednost je održavao do kraja prve četvrtine (27:18).

U drugoj dionici su Španci uvećavali vođstvo, koje je u 16. minutu, nakon koša Kurića, iznosilo 13 poena (37:24).

”Plavi”, koji su večeras nastupili u rezervnim dresovima Gran Kanarije, jer im prtljag nije stigao u Las Palmas, uspjeli su da do kraja poluvremena razliku spuste na jedocifrenu i na odmor pođu pri rezultatu 46:37.

U prvih 20 minuta najefikasniji u redovima Gran Kanarije bio je Kurić sa 12 poena, dok ih je u podgoričkom timu 10 ubacio Planinić.

Gran Kanarija je u nastavku pokazala zašto je do sada neporažena u Eurokupu. Španci su nametnuli paklen ritam i napadački neraspoloženu Budućnost u trećoj dionici savladali rezultatom 20:10, za ogromnih i, ispostaviće se, nedostižnih 19 poena viška (66:47).

Posljednja dionica poslužila je Špancima da dotuku Jovovićeve izabranike i ubjedljivo trijumfuju rezultatom 92:69.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bili su Kurić sa 19, te Kendal, O’Liri i Njuli sa po 14 poena.

U crnogorskom predstavniku istakli su se Planinić sa 18 poena i 6 skokova, Kuk sa 12 pogodaka i 4 asistencije i Subotić sa 10 pogodaka i 4 skoka, dok su ostali naročito crnogorski reprezentativci Suad Šehović, Nikola Ivanović i Aleksa Popović podbacili.