U21: Češka ubjedljivo slavila u Podgorici

Piše: Ognjen 710 pregleda Dodaj komentar

Mlada reprezentacija Crne Gore napravila je veliki korak u prazno u pokušaju da se domogne baraža za U21 Evropsko prvenstvo – tim Mojaša Radonjića poražen je večeras od odgovarajuće selekcije Češke sa 0:3.

Rani gol Ščika iz penala, koji je u šestom minutu skrivio Lagator, “presjekao” je naše igrače koji su samo tri minuta kasnije omogućili spretnom napadaču gostiju da se i drugi put upiše u listu strijelaca. U 16. minutu Kordić je i treći put vadio loptu iz mreže, a strijelac je ovog puta bio Čermak.

Tek nakon dvostruke izmjene za kojom je posegnuo naš selektor Radonjić Crna Gora je počela da igra kako zna, ali nekoliko dobrih situacija nije bilo dovoljno da se pronađe put do gola gostiju. Naš tim je u drugom poluvremenu pokazao volju i htijenje da se vrati u meč, ali je Češka večeras bila bolji rival i zasluženo slavila.

Crna Gora je, uprkos, porazu zadržala šanse da izbori baraž, ali je put do prvenstva Evrope sada mnogo teži. Naša mada reprezentacija ne smije izgubiti ni bod do kraja kvalifikacija (protiv Letonije u gostima i Belgije kod kuće), a uz to zavisi i od rezultata koje će “crveni đavoli” ostvariti do kraja kvalifikacija. Češka je ovom pobjedom praktično kaparisala prvo mjesto u grupi.

Crna Gora će naredni meč igrati 6. septembra u Letoniji, dok će takmičenje u grupi završiti 7. oktobra protiv Belgije pred svojim navijačima.
Crna Gora – Češka 0:3