U17: Remi kadeta u prvom duelu sa Češkom

Piše: Vladan 691 pregleda Dodaj komentar

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je sa vršnjacima iz Češke rezultatom 1:1 u prvom prijateljskom meču koji je danas odigran u Podgorici.

Izabranici Borisa Miličkovića su nakon nešto slabije igre u prvom dijelu, da bi u nastavku susreta uspjeli da preuzmu inicijativu i dođu do izjednačenja.

Česi su već u četvrtom minutu došli do prednosti preko Solila koji je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru naše selekcije da udarcem sa osam metara zatrese mrežu Popovića.

U samom finišu prvog dijela “sokoli” su mogli do izjednačenja u finišu prvog dijela ali je Pešukić loše šutirao sa par metara nakon dobrog dodavanja Roganovića.

Miličkovićevi izabranici u nastavku meča pružili su mnogo bolju igru, koju je pogotkom za izjednačenje u 56. minutu krunisao Grubač. Naš napadač pogodio je iz drugog puta nakon jedanaesterca – golman rivala odbranio je udarac mladog napadača sa bijele tačke ali je na odbijenu loptu natrčao izvođač najstrožije kazne i poslao je u mrežu.

U današnjem susretu odigrali smo kvalitetnije u drugom poluvremenu, tokom kojeg smo bili konkretniji na polovini Češke što nam je omogićilo da stvorimo nekoliko situacija pred golom protivnika, pa smo zadovoljni igrom i rezultatom u ovom dijelu susreta. Nismo ušli koncentrisano u meč, pa smo na samom početku primili gol i teško smo uspostavljali tečniju igru, jer smo u većini slučajeva kasnili u predaji lopte. Takođe, u uspostavljanju bolje igre nas je spriječavao i agresivni protivnik. U nastavku smo uspjeli da promijenimo tok igre i izjednačimo rezultat kojim smo zadovoljni jer smo igrali protiv veoma kvalitetne selekcije, rekao je Miličković.

Isti rivali odigraće revanš meč u utorak, 6. decembra sa početkom u 13:00 čaova.

Crna Gora – Češka 1:1

0:1 – Solila 4′, 1:1 – Grubač 56′

Crna Gora: Balša Popović, Matija Drinčić, Bojan Roganović (Nemanja Petrović), Srđan Krstović (Džonatan Drešaj), Stefan Milić, Anto Babić (Velimir Vlahović), Miloš Brnović (Petar Pavlićević), Sergej Grubač, Nikola Stanišić (Nikola Krstović), Marko Rakonjac, Danilo Pešukić (Vasko Stojković).

Češka: Šimon Pečanek, Jan Kubala, Daniel Finek (Tomš Ostrak), Mihal Galuš (Vaclav Uzlik), Adrian Nemšovski, Daniel Fišl, David Pičal, Vasil Kušej, Mihal Honig, Dominik Šimaček (Lukaš Hušek), Tomaš Solil.