U17: Kadeti pobijedili Češku

Piše: Vladan 876 pregleda Dodaj komentar

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je selekciju Češke rezultatom 2:1, u drugom prijateljskom meču koji je danas odigran u Podgorici.

Izabranici Borisa Miličkovića uspjeli su da dođu do trijumfa iako su na poluvremenu imali gol zaostatka u odnosu na rivala. Pobjedu našem timu donijeli su Nikola Krstović i Sergej Grubač.

„Sokoli“ su u uvodnih pola sata igre stvorili dvije prilike iz kojih su mogli da zatresu mrežu protivnika, ali su u oba navrata udarci naših napadača završili van okvira gola.

Na drugoj strani, Česi nisu imali izglednijih prilika, ali su nakon prekida uspjeli da dođu do prednosti. U 36. minutu Mačaček je odlično izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara  pogodio donji lijevi ugao našeg gola.

Dva minuta prije odlaska na odmor „sokoli“ su na imali priliku da na spektakularan način dođu do izjednačenja – Nikola Krstović je uhvatio „makazice“ i umjesto mreže zatresao prečku rivala.

Već na samom startu nastavka Česi su ostali sa igračem manje pošto je rezervista Kušej, koji je na poluvremenu ušao u igru, dobio direktan crveni karton zbog izuzeno oštrog starta nad Srđanom Krstovićem.

Naša selekcija iskoristila je brojčanu prednost da dođe do incijative i dva pogotka za pobjedu. Izejdnačenje „sokolima“ donio je Nikola Krstović udarcem glavom nakon kornera u 71. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Grubač zhavatio loptu glavom i potpisao trijumf naše selekcije.

Odigrali smo dobru utakmicu u gotovo svim segmentima igre, uspjeli da nadoknadimo minus sa poluvrmeena i preokrenemo rezultat u svoju korist. U potpunosti sam zadovoljan izdanjem koje su momci pokazali tokom cijele utakmice protiv kvalitetne reprezentacije Češke. U svakom slučaju, ove dvije provjere su nam pokazale da ovi momci mogu da se na adekvatan način suprostave kvalitetnim protivnicima. Naravno, ima prostora za nadogradnju i poboljšanje igre do turnira elitne runde kvalifikacija, posebno kada je fizička priprema u pitanju, rekao je selektor Miličković.

Crna Gora – Češka 2:1