Tri od tri – Budućnost isprašila i Tiringer u Nordhauzenu!

Piše: Ognjen 870 pregleda Dodaj komentar

Možda je rano govoriti o tome ali ovo što gledamo do sada, liči na šampionski put Budućnosti!

Izabranice Dragana Adžića u trećem kolu grupe A Lige šampiona u Nordhauzenu su savladale Tiringer rezultatom 26:32.

To je i treća pobjeda naših dama koje se sada sigurno šepure sa vrha i sa mnogo olakšanja ulaze u naredna tri duela u grupi. A naredni je već u neđelju u “Morači” sa istim rivalom.

Povela je Budućnost golom Biljane Novović iz kontre a Kaća Bulatović odmah u sljedećem napadu povisila na 2:0. Češka internacionalka Luzumova golom iz sedmerca postigla je prvi gol za Njemice, ali je Kaća odmah uzvratila istom mjerom. Neagu je solo akcijom povećala na 5:2, Tiringer je smanjio, da bi ponovo fenomenalna Katarina postigla novi gol za 3 gola viška.

Sjajna golmanka Darli održavala je Budućnost i anulirala je par grešaka u napadu a sjajna Neagu pogađala je kada je bilo najpotrebnije. Prvi put 5 gola prednosti donosi Ema Ramusović. Blistava Darli de Paula nastavila je da sjajnim paradama zatvara sve šupljine svog gola a Kinga Ahruk realizovala naredna dva napada dok je prednost u tim momentima samo rasla. Sedam minuta do kraja poluvremena, naše djevojke imale su 9 golova prednosti. Novu kontru realizovala je Neli Irman. Šlag na tortu za plus 10 donosi Zogbi de Paula koja je sa svog gola zatresla mrežu domaćina. U tim momentima klasa “plavih” djevojaka apsolutno je dolazila do izražaja.

Nezaustavljiva Kristina Neagu razigrala se u finišu prvog dijela, a na veliki odmor “plave” su pošle sa nestvarnih 21:11. Neko bi bio vrlo srećan da toliko postigne za 60 minuta.

Dugo je u drugom poluvremenu na semaforu stajao rezultat 12:22, a 10 golova plusa održavale su u tim momentima Neagu i Ramusović. Kada nije pogađala, Kristina je itekako asistirala. Bivša igračica Đera, Planeta, posle dugo vremena smanjila je na 8, a tu razliku čuvala je Eingel. Bilježimo i “projektil” Đine Jauković na drugoj strani.

Novom “bombom” Jaukovićka je postigla 30. gol za Budućnost u dvadesetom minutu. Tiringer je postigao golova isto koliko je minuta i proteklo u drugom dijelu – imali smo dakle ponovo plus 10.

Houete je golom iz kontre vratila na minus 8 a savladala je Martu Batinović koja je branila u većem dijelu drugog dijela igre. U tom periodu budućnost Budućnosti bio je na parketu i Adžo je uigravao za neke buduće velike stvari. Jauković i Agović odrađivale su akcije koje najbolje sprovode na treningu.

Na tri munuta do kraja domaće su prišle na -6 a onda je Ema izborila sedmerac. Vanesa Agović nažalost je promašila. Nidervajzer ponovo to koristi i a “crvene”dolaze na samo – 5. Ipak, ispravlja se Agović i golom kompenzuje onaj sedmerac, a i zaslužila ga je. Upisala se i mlada Itana Grbić a postigle su gol i gošće u posljednjem napadu za konačnih 26:32.

Malo je ekipa u Evropi koje imaju mogućnost da skoro 80% drugog poluvremena dopuste mladim budućim snagama da budu na parketu ali Budućnost je to mogla i Budućnost zna kako se stvaraju šampionke!

Fantastična je bila golmanka De Paula koja je 17 puta odbranila svoju mrežu a nije čak ni branila u većini drugog dijela igre. Neagu je postigla 8, Katarina Bulatović 6 a Đina Jauković 4 gola.

Luzumova je predvodila Tiringer sa 8 pogodaka.

Tiringer – Budućnost 26:32 (11:21)

Nordhauzen – „Vidigsburghale”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Erdogan i Ozdeniz (Turska). Sedmerci: Tiringer 5 (5), Budućnost 3 (2). Isključenja: Tiringer 2, Budućnost 6 minuta.

Tiringer: KRAUZE (devet odbrana i sedmerac), Ekerle (dvije odbrane), Van de Vil 2, Šefkneht, Pintea, ŠMELCER 2, Nidervizer 3, AGILAR, LUZUMOVA 8 (5), ENGEL 3, UET 3, Jakubišova 1, VOLBOLD 1, Planeta 3.

Budućnost: ZOKEBI DE PAULA 1 (17 odbrana), Batinović (četiri odbrane), Ujkić, NEAGU 8, Jauković 4, Pletikosić, Agović 1, IRMAN 2, Malović 1 (1), BULATOVIĆ 6 (1), Ramusović 2, NOVOVIĆ 2, AHRUK 3, Raičević, LAZOVIĆ 1, Grbić 1.