Švedska prejaka za naše “Lavice”, novi duel u nedjelju

Piše: Reprezentacija.me 342 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Crne Gore poražene su u prvom od dva kontrolna meča protiv Švedske u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo u Španiji. Domaće su slavile 38:24 (19:12)

Duel u u Trolhetanu odigran je u punoj dvorani, pred oko dvije hiljade gledalaca, a domaćin je vodio od početka. ,,Lavice” su samo u 13. minutu golom Tatjane Brnović uspjele da izjednače na 7:7. Finiš prvog poluvremena pripao je Švedskoj koja je na velikom odmoru imala velikih sedam golova viška, da bi prvi put do dvocifrene razlike došla u 37. minutu (24:14). Do kraja meča jedina dilema bila je konačna razlika.

Jovanka Radičević i Tatjana Brnović bile su najefikasnije sa po pet golova, dok su Ema Ramusović i Matea Pletikosić postigle četiri.

Itana Grbić je tri puta zatresla protivničku mrežu, a u strijelce su se još upisale Ivona Pavićević, Nikola Vukčević i Dijana Mugoša.

Priliku su dobile sve tri golmanke, Anastasija Babović je imala četiri odbrane, Ljubica Nenezić takođe, četiri, uključujući i sedmerac, a Marina Rajčić jednu uspješnu intervenciju.

Novi duel istih rivala zakazan je za nedjelju u Skevdeu.