Svaka utakmica derbi, najzanimljivije na primorju

Piše: Reprezentacija.me 182 pregleda Dodaj komentar

Svih pet utakmica, koje će se odigrati od utorka do četvrtka (5-7.mart), u okviru 15. kola EPCG Superlige odbojkašica, biće derbi susreti u kojima se očekuje dosta rezultatske neizvjesnosti.

Kolo će otvoriti susret vrha tabele u kojem će šampion Herceg Novi ugostiti Luku Bar koja je drugoplasirana nakon 14 kola. Herceg Novi je i dalje bez izgubljenog seta, u poslednjem kolu slavio je u Bijelom Polju, a u pobjedničkom ritmu su i “Sirene” koje su poraz upisale u prvom dijelu sezone upravo od Herceg Novog i u prvom derbiju od ekipe Galeba. Utakmica se igra u utorak, sa početkom u 20 časova u Herceg Novom.

Dan kasnije, u srijedu, 6. marta, odigraće se tri veoma zanimljive utakmice. Prvo će se sastati odbojkašice Jedinstva i Rudara u 19h u SC “Nikoljac” u Bijelom Polju. Izabranice Mladena Miladinovića su poražene u nedavno završenoj 14. rundi od Herceg Novog, a prethodno su slavile protiv Mediterana u Budvi, a imale su i dobru utakmicu protiv Galeba na domaćem terenu. Rudar je poražen na domaćem terenu od Morače maksimalnim rezultatom, a poraz su Pljevljakinje upisale i protiv Budućnosti i Albatrosa, dok su slavile nad Mediteranom u Budvi u drugom dijelu sezone.

Petnaest minuta kasnije, Mediteran će ugostiti Albatros u SC “Rea” u Budvi. U nastavku šampionata Mediteran je bez trijumfa, dok su odbojkašice Albatrosa nakon neuspješnog nastavka upisale pobjede u poslednja dva kola protiv Akademije, odnosno Galeba.

Od 20 časova, snage će odmjeriti Galeb Liko Soho Group i Budućnost Volley u SC “Topolica” u Baru. U minulom kolu, obje ekipe pretpjele su poraze – Galeb od Albatrosa, Budućnost od Akademije, dok je u međusobnom susretu u prvom dijelu sezone slavio podgorički tim rezultatom 3:1 na domaćem terenu.

Petnaesto kolo će u četvrtak, 7. marta zatvoriti duel Akademije i Morače u SC “Župa” u Tivtu od 18 časova. Tim iz Tivta je slavio na terenu Budućnosti nakon pet setova, dok je Morača bila bolja od Rudara u Pljevljima maksimalnim rezultatom u okviru 14. kola.  U prvom susretu ova dva tima, slavila je Morača maksimalnim rezultatom. Podgorički tim je na polovičnom učinku 7-7, dok je Akademija osma sa skorom pet pobjeda i devet poraza.

Prenos utakmica 15. kola EPCG Superlige odbojkašica možete pratiti na zvaničnom YouTube kanalu Odbojkaškog saveza Crne Gore https://www.youtube.com/@volleyballmontenegro9390/streams.