Sutjeska slavila u derbiju, Dečić sve bliži II ligi

Piše: Ognjen 726 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Sutjeske, Rudara, Iskre i Koma ostvarili su pobjede u mečevima 27. kola fudbalskog šampionata. Remi bez golova u Podgorici, Mladost – Grbalj 0:0.

Rudar je napravio veliki korak ka borbi za plasman u Evropu. Pljevljaci su preokretom slavili na Trešnjici 3:1, pa su sada na samo tri boda od zone kvalifikacija za Ligu Evrope. Do pobjede došao je golovima Dejana Kotorca u 27, Armina Bošnjaka u 60. i Radomira Đalovića u 74. minutu.

Jedini gol za Zetu, vodeći na utakmici, postigao je Aleksandar Stevanović u 12. minutu.

Mladost i Grbalj igrali su u podgoričkom naselju Stari aerodrom 0:0, dok je Iskra pobijedila Dečić iz Tuzi 2:0.

Danilovgrađani su do pobjede, desete u dosadašnjem djelu takmičenja, došli golovima Željka Krstovića u 8. i Filipa Kukuličića u 50. minutu.

Domaći teren odbranio je i Kom Eurozox, koji je u podgoričkom naselju Zlatica slavio protiv Petrovca 2:0.

Vođstvo domaćinu donio je Nikola Đurković u 27, a pitanje pobjednika riješio je Dženis Beganović u 29. minutu.

Tabela: Sutjeska 62 (-1), Budućnost 44, Grbalj 37, Mladost 36, Iskra 36, Rudar 34 (-1), Zeta 34, Kom Eurozox 29, Petrovac 25, Dečić 20.