Sutjeska slavila golom sa bijele tačke, Budućnost oštećena za jedanaesterac

Piše: Reprezentacija.me 308 pregleda Dodaj komentar
Fudbaleri Sutjeske u najvećem crnogorskom derbiju savladali Budućnost i odmakli velikom rivalu 10 bodova na tabeli Prve Telekom lige

Nakon najvećeg crnogorskog derbija razlika između Sutjeske i Budućnosti na tabeli Prve Telekom lige je 10 bodova.

Ekipa Milije Savovića je u sedmom kolu minimalnim rezultatom 1:0 (0:0) savladala posrnulog šampiona.

Gosti su na startu imali terensku inicijativu, zaprijetio je već u drugom minutu Igor Ivanović, nakon kornera Vasilija Terzića.

Prekaljeni napadač je sa peterca glavom poslao loptu preko prečke.

Isti igrač se u sedmom minutu ubacio u prazan prostor, nakon dodavanja Momčila Raspopovića, šutirao školski, po zemlji, ali je golman domaćih Vladan Giljen bio odlično postavljen.

Plavo-bijeli su nakon 20. minuta preuzimali konce igre u svoje ruke.

Božo Marković je u 24. minutu pronašao Dušana Vukovića u srcu šesnaesterca.

Napadač Nikšićana ipak nije dobro prihvatio loptu.

Rezervista Aleksa Marušić je u 38. minutu krenuo u solo prodor po lijevoj strani i uzdrmao prečku.

Četiri minuta kasnije Vladan Bubanja je pronašao Markovića, ovaj pokušao glavom, a Miloš Dragojević odbranio.

Fudbaleri u bijelim dresovima su uzvratili u 44. minutu.

Udarac Terzića sa distance je bio lak plijen za Giljena.

Drugo poluvrijeme je počelo spornom situacijom.

Bubanja je u svom kaznenom prostoru zakačio Ivanovića, ali sudija Mileta Šćepanović nije dosudio najstrožu kaznu.

Arbitar iz Podgorice zato jeste pokazao na bijelu tačku u 76. minutu, kada je Velimir Vlahović u šesnaestercu povukao za dres rezervistu Sutjeske, Darka Nikača i zaradio drugi žuti karton.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Marko Vučić, koji nije želio da slavi pogodak iz poštovanja prema bivšim saigračima, sa kojima je prošle sezone osvojio duplu krunu.

Podgoričani su pokušali da izjednače u 81. minutu.

Terzić je iz slobodnog udarca zavrnuo na drugu stativu, Miomir Đuričković bio dominantan u skoku, ali je poslao loptu tik pored gola.

Treba napomenuti da je šef stručnog štaba domaćih, Savović, ukazao šansu i najnovijem pojačanju, Vladimiru Jovoviću.