Sutjeska prošla Gagru i zakazala dvoboj sa Makabijem

Filip
Piše: Filip 200 pregleda Dodaj komentar

Nije bilo lako, ali cilj je ostvaren – Sutjeska je uspjela da preskoči uvodnu rundu kvalifikacija za Ligu konferencija i zakaže dvoboj sa Makabijem iz Tel Aviva.

Nikšićani su arhivirali gruzijskog drugoligaša Gagru – nakon minimalca našeg predstavnika na DG areni, revanš u Tbilisiju završio je 1:1.

Bili su izabranici Milije Savovića nadomak trijumfa i na današnjoj utakmici, ali je Giljen kapitulirao u 86. minutu nakon udarca Makacarije.

Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a onda je Janjić početkom nastavka na asistenciju Nikača najavio pozitivan scenario za Nikšićane.

Sve dileme oko prolaska dalje mogao je da otkloni Marušić, ali nije uspio da iskoristi dvije dobre šanse.

Sutjeska će biti domaćin prvog meča protiv Makabija, a isti je zakazan za 22. jul.

Revanš u Izraelu odigraće se sedam dana kasnije.