Sutjeska promašivala, APOEL slavio iz nepostojećeg penala

Piše: Ognjen 669 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Sutjeske poraženi su od APOEL-a rezultatom 1:0 u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izabranici Nikole Rakojevića nadigrali su kiparskog prvaka – stvorili su “plavi” puno više prilika, pritom stigli da promaše i penal, ali gosti će, nezasluženo, puno zadovoljniji dočekati revanš u Nikoziji za sedam dana.

Prvu veliku šansu pred 6000 navijača na stadionu kraj Bistrice imali su Nikšićani. Igrao se 10. minut kada su Šofranac i Nedić uputili udarce ka golu rivala, a tome je prethodio korner Ćetković.

Upravo je Ćetković, zbog povrede, morao da izađe iz igre u finišu prvog poluvremena. Zamijenio ga je Osmajić i upravo je on bio najopasniji igrač Sutjeske do kraja utakmice.

Činilo se da će mreže ostati netaknute u prvih 45. minuta, ali je sudija iz Mađarske Ištvan Vad pokazao na bijelu tačku nakon faula, diskutbailnog, Šofranca nad Tamarijem. Precizan sa 11 metara bio je De Vinsenti.

SUTJESKA – APOEL 0:1 (De Vinsenti pen. 42)