Sutjeska pobijedila Pelister, Nikšićani ostali u trci za plej-of

Piše: Ognjen 206 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Sutjeske, ipak, su upisali pobjedu na “balonu” ABA2 lige u Novom Sadu – tim Miloša Minića je pobijedio Pelister 79:78 (24:16, 21:25, 20:16, 14:21), a pobjedu je donio Vladimir Tomašević koji je 24,9 sekundi prije kraja pogodio drugo od dva bacanja. Pelister nakon toga nije uspio da iskoristi posljednji napad za pobjedu, pa je Sutjeska stigla do četvrte pobjede, uz šest poraza, i ostala u trci za plej-of, koji će igrati osam prvoplasiranih timova.

Nikšićani su sjajno otvorili meč, poveli 14:0, ali je Pelister u finišu prvog poluvremena prišao na pola koša minusa (39:40), a prvu polovinu meča je trojkom zaključio Andrej Vulević za vođstvo Nikšićana od 45:41.

Sutjeska je u trećoj dionici vratila dvocifrenu prednost (56:46), ali je posljednju dočekala sa četiri poena prednosti (56:52). Pelister je sredinom posljednje četvrtine izjednačio na 69:69, a na dva minuta i 40 sekundi do kraja poveo – 74:73.

Potom je Filip Barović pogodio oba slobodna bacanja, a Stefan Mitrović trojku, pa je Sutjeska stigla do četiri poena prednosti – 78:74, ali je Pelister na ulasku u posljednji minut ponovo izjednačio – 78:78, nakon čega je fauliran Tomašević, koji je pogodio jedno bacanje, ispostaviće se odlučujuće za pobjedu.

Najefikasniji su bili Mitrović i Miloš Vujović sa po 14 poena, s tim da je Mitrović je imao i 10 asistencija i pet skokova. Radosav Spasojević je dodao 11 poena i sedam skokova, a Tomašević, Đorđe Otašević i Nikola Kočović po osam poena. Filip Barović je imao šest poena i devet skokova.

Aleksandar Kostoski je bio najefikasniji u Pelisteru sa 17 poena, Jure Planinić je dodao 15 poena i 12 skokova.

Sutjeska u četvrtak od 18.30 u Nikšiću dočekuje Teodo u Prvoj A crnogorskoj košarkaškoj ligi.

IZVOR: pobjeda.me