Sutjeska pobijedila Partizan! (VIDEO)

Piše: Vladan 849 pregleda Dodaj komentar

Partizan je poslije više od 16 godina došao u Nikšić i potpuno je razbijen – Sutjeska je u derbiju začelja ABA lige uništila velikana iz Beograda, slavila sa 82:71 i najavila opstanak u regionalnom takmičenju.

“Crno-bijeli” su poveli 2:0 i nakon toga se potpuno izgubili u grotlu dvorane pod Trebjesom. Nikšićani su poveli 11:2, a sve što su Beograđani uspjeli da urade je da početkom 2. četvrtine priđu na 18:17 i 22:21.

Odgovor tima Dušana Dubljevića je bio spektakularan – predvođeni nevjerovatnim Nemanjom Vranješom, domaći su napravili nestvarnu seriju 25:2, poveli 47:23 i riješili meč.

U drugom poluvremenu je bilo i plus 26 (53:27), a Partizan je iskoristio opuštanje Nikšićana da izbjegne potpunu katastrofu. Nedovoljno da sačuva plus osam iz Beograda (75:67)…

Blistao je Vranješ sa 27 poena i 13 skokova, Nikola Pavlićević je dodao 17, a Draško Albijanić 10. Kod gostiju je najbolji bio Kevin Džouns (20).

Sutjeska sada ima šest pobjeda i 12 poraza, kao i Partizan i Igokea. Od Beograđana ima bolji međusobni skor, a tim iz Aleksandrovca, od kojeg je izgubila 75:58, dočekuje u 20. kolu.

Ispred tog trija su sa po pobjedom više Olimpija, Tajfun, Metalac i Zadar, dok MZT, Cibona i Krka imaju skor 8-10.