Sutjeska osvojila Kup, Vlaisavljević heroj!

Piše: Ognjen 782 pregleda Dodaj komentar

Stadion pod Goricom u 70. minutu je okupao suzavac, a nakon 90. Nikšićani su se kupali šampanjcem – fudbaleri Sutjeske osvojili su Kup Crne Gore, prvi put u samostalnoj Crnoj Gori, nakon pobjede nad Grbljem od 1:0 u meču koji je sredinom nastavka bio prekinut na 15-ak minuta.

Suzavac se tada obreo na zapadnoj tribini – ko zna odakle, ko zna zbog čega – što je izazvalo pravu bježaniju na tribinama, na kojima je samo nekoliko minuta kasnije vladala prava pustoš.

Igrači su otišli u svlačionicu, a kada su se nešto kasnije vratili na teren, na stadionu nije bila ni polovina ljudi iz prvih 70 minuta.

Dio publike se tek vraćao, i veliki broj nije ni vidio detalj kojem je odlučen pobjednik Kupa Crne Gore, u sezoni 2016/17 – krilni napadač Sutjeske Miljan Vlaisavljević ukrao je loptu defanzivcu Grblja Milanu Careviću i sa 12 metara je zakucao pod prečku, za veliko slavlje navijača Sutjeske na sjevernoj tribini, ispod koje je i postignut gol.

Čestitke momcima na uspješnoj sezoni, hvala i fenomenalnim navijačima. Bili smo bolji, i bila bi šteta da nismo pobijedili večeras”, kazao je trener Sutjeske Nikola Rakojević.

Zasluženo je slavila Sutjeska, jer je i prije gola, u meču lišenom velikih šansi i pravih fudbalskih poteza, bila dominantnija, konkretnija i opasnija od tima iz Radanovića.

Grivić je u 18. minutu sa gol-linije glavom raščistio pokušaj Vukovića, udarac Vlaisavljevića iskosa sa lijeve strane u 31. odbranio je novi golman Barselone Lazar Carević, dok je Bošković u finišu prvog dijela bio zamalo neprecizan, nakon sjajnog ubacivanja Kovačevića.

Grbljani su samo na momente pokazali zašto su u finalu Kupa, zašto su na tom putu eliminisali Budućnost, Mladost i Rudar. Prvi šut na gol uputili su preko Zorice tek u finišu prvog dijela, a prvi u okvir, iz daljine, tek početkom nastavka.

Ritam u nastavku prekinuo je suzavac, ali ne i bolju igru Sutjeske, koja je materijalizovana u 72. minutu. Tek nakon gola Grbljani su pokušali da se trgnu, bili su opasni u finišu nakon centaršuta rezerviste Jablana, ali je Giljen otklonio opasnost ispred Pavlovića.

Pehar Kupa Crne Gore otišao je u Nikšić, drugi put od 2006. godine, ali je prvi put završio u vitrinama Sutjeske (nakon slavlja Čelika 2012).

Učitelj je nadmudrio učenika – iako bez dva najvažnija aduta, Igora Ivanovića i Bojana Božovića, Rakojević je bio uspješniji od Miljana Radovića, njegova ekipa izgledala je bolje na terenu i zasluženo je osvojila trofej.

Nikšićani su uzeli Kup, ali i ispunili glavni cilj zacrtan prije početka sezone – ceduljica sa natpisom Sutjeska naći će se u bubnju, na žrijebanju parova 1. kola kvalifikacija, 19. juna u Nionu.