Sutjeska odbranila trofej u Gabeli

Piše: Ognjen 744 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Sutjeske savladali su nakon preokreta ekipu Zrinjskog rezultatom 3:2 u finalu Memorijala turnira “Andrija Anković” i tako odbranili trofej osvojen prošle godine.

Mostarci su poveli već u 10. minutu golom Josipa Miketeka, da bi Eman Marković deset minuta kasnije povisio na 2:0.

U 31. minutu, poslije asistencije Bubanje, na 2:1 smanjio je Bojan Božović, a u 41. priliku za poravnanje imao je Milutin Osmajić, koji je nakon dodavanja Ćetkovića pogodio stativu. Ono što njemu nije uspjelo, pošlo je za nogom Bojanu Božoviću u 44. minutu, a asistent je i kod drugog gola “plavih” bio Bubanja. Konačan rezultat postavio je Šaleta Kordić u 57. minutu, a uposlio ga je Grivić, da bi još jednu stativu za nikšićki tim pogodio Aleksa Marušić pola sata prije kraja utakmice.

Za Sutjesku su u meču sa Zrinjskim nastupali Ličina – Grivić, Vučić Ma (C), Nedić (90’ Banić), Cicmil – Bubanja (58’ Marušić), Janković (68’ Stefanović) – Osmajić (90’ Toljić), Ćetković (58’ Marković), Merdović (59’ Vlaisavljević) – Božović (46’ Kordić).

“Plavi” nastavljaju sa pripremama u Međugorju, gdje ostaju do 6. februara, nakon čega se ponovo sele u Igalo gdje ih očekuje nastup na “Mimoza kupu” od 8. do 10. februara.