Sutjeska izgubila u Laktašima

Piše: Ognjen 651 pregleda Dodaj komentar
Foto - ABA liga

Košarkaši Sutjeske pretprjeli su treći uzastopni, ukupno peti poraz u ABA ligi.  U sedmom kolu regionalnog takmičenja bolja od Nikšićana bila je Igokea u Laktašima rezultatom 75:58.

Sutjeska je odlično parirala rivalima u prvoj četvrtini (17:17), ali su se domaći razigrali u drugoj i ubrzo stekli dvocifreni višak (33:22), koji su održavali do kraja poluvremena (39:28).

Dubljevićevi momci su u 27. minutu prišli na 7 poena minusa, ali su se košarkaši Igokee u posljednja tri minuta treće dionice raspucali i stekli ogromnih 18 poena viška pred posljednji period igre (60:42).

U posljednjoj dionici sastav iz BiH je lako održavao visoku razliku i na kraju slavio rezultatom 75:58.

Najbolji je u pobjedničkom timu bio Pešaković sa 18 poena, 13 ih je dodao Dimić, a 12 Radenović, dok je naš Miloš Komatina postigao 6 koševa.

U timu Sutjeske jedini sa dvocifrenim učinkom bio je Spasojević, autor 11 poena, 8 ih je ubacio Vranješ koji je imao i 11 skokova, a 9 Albijanić.