“Studenti” nakon dva produžetka osvojili Split, Vinjales brojao do 37!

Piše: Ognjen 196 pregleda Dodaj komentar

Nakon dva loša izdanja na gostovanjima Megi i Partizanu, košarkaši SC Derbija su upisali prvu pobjedu na strani u Admiralbet ABA ligi.

“Studenti” su nakon dva nakon produžetka slavili u Splitu (101:94), pa imaju skor 2-2.

Podgoričani su u prvom poluvremenu kontrolisali situaciju na parketu, konstantno imali prednost koja je nakon 20 minuta bila dvocifrena (41:31).

Potom je početkom treće četvrtine bilo plus 12 (45:33), ali je domaćin krenuo agresivnije, sudije su dozvolile “tuču”, pa je viđen preokret – imao je Split u tom dijelu igre i pet poena prednosti, ali je košem Flečera Megija uz zvuk sirene SC Derbi u posljednju dionicu ušao sa minimalnim minusom (55:54).

Pogodak Megija kao da je bio najava boljeg izdanja SC Derbija u posljednjih 10 minuta, jer je tim Andreja Žakelja preokrenuo i pet minuta prije kraja imao osam poena prednosti…

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, Split je nešto manje od dva minuta prije kraja serijom 9:0 poveo 71:68, da bi 40 sekundi do kraja Kajl Vinjales pogodio trojku sa skoro osam metara za 73:73.

U prvom produžetku je dugo izgledalo da će SC Derbi izgubiti, jer je bio i na minus sedam, ali je onda imao napad za pobjedu kod rezultata 83:83 koji je uprskao Vinjales.

U drugom se dilema nije postavljala, pitao se naš tim i stigao do velike pobjede.

Vinjales je sa 37 poena i devet asistencija predvodio SC Derbi, Kenan Kamenjaš je upisao 18 uz 13 skokova, a po 16 koševa su postigli Džastin Edvards i Megi.

Split je tako poražen i četvrti put u sezoni, pošto je u prve tri runde gubio od Crvene zvezde, Partizana i Budućnost Volija.