Stefan Savić osvojio Old Traford, Benfika šokirala Ajaks!

Piše: Ognjen 343 pregleda Dodaj komentar
Foto - Manchester United

Atletiko Madrid i Benfika su pobjedama u gostima obezbijedili plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

“Kolćonerosi” su slavili na terenu Mančester junajteda 1:0, što im je bilo dovoljno da nakon 1:1 u prvoj utakmici, prođu dalje.

Utakmica je odlučena u 41. minutu, kada je Renan Lodi glavom dao jedini pogodak.

Tražili su domaći da sudija Slavko Vinčić ne prizna pogodak zbog mogućeg faula nad Elangom, ali je arbitar pokazao na centar.

Naš Stefan Savić odigrao je odličnu utakmicu, Atletiko bio na nivou u defanzivi, naročito u nastavku, kada su “đavoli” pokušavali da izjednače.

Jedan pogodak odlučio je i duel između Ajaksa i Benfike.

Poslije prekida u 77. minutu Nunjes je bio najviši u skoku i servirao iznenađenje u Amsterdamu.

Ajaks je tako poslije svih šest pobjeda u grupnoj fazi i boljoj igri u prvom susretu u Lisabonu na kraju surovo kažnjen, pa je večeras završio evropsku odiseju za ovu sezonu.

MANČESTER J. – ATLETIKO 0:1 (prvi meč 1:1)