Sreća okrenula leđa: “Lavice” izgubile od Hrvatske

Piše: Ognjen 401 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Crne Gore upisale su prvi poraz na Svjetskom šampionatu – na startu glavne runde, “lavice” su u Geteborgu, nakon velike borbe, izgubile od Hrvatske 26:25.

Izabranice Bojane Popović su ostale na četiri boda u grupi I, Hrvatska ima tri, pa je plasman u četvrtfinale sada pod znakom pitanja.

Crna Gora je danas konstatno jurila zaostatak, ali je imala šansu da izbori remi, što bi bilo ravno pobjedni – desetak sekundi prije kraja Itana Grbić je šutirala, ali je lopta prohujala pored desne stative.

Brine povreda Marte Batinović, najbolje golmanke šampionata. Ona je već u 18. minutu napustila teren, a prema prvim informacijama iz Švedske riječ je o povredi koljena i šampionat je za nju najvjerovatnije završen.

Što se samog meča tiče, Hrvatska je od starta nametnula svoj ritam. Iako je konstantno bila u minusu, Crna Gora je na odmor otišla pri neriješenom rezultatu 13:13.

Početkom nastavka, nakon brzog pogotka Tanje Brnović, naš nacionalni tim bio je u napadačkoj krizi koja je potrajala deset minuta.

Hrvatska je sredinom drugog poluvremena povela sa 19:14, ali se “lavice” nisu predale, uprkos činjenici da im je sreća okrenula leđa. Dvocifren je broj udaraca koje su uputile “crvene”, a da se ispriječila prečka ili stativa.

Upornošću i odbranama Marine Rajčić, Crna Gora je u ginišu uhvatila priključak, ali nažalost nije mogla da izbjegne poraz.

Naša selekcija naredni meč igra protiv Senegala u subotu od 15.30. Pobjeda je imperativ kako bi se zadržale šanse za plasman među osam najboljih.