Spaleti: Đorđević konkuriše za tim

Piše: Reprezentacija.me 747 pregleda Dodaj komentar

luka djordjevicZenit je upisao prvu pobjedu u pripremnom periodu, nakon što je u posljednjoj utakmici na turniru četiri najpopularnije ekipe iz Rusije i ukrajine savladao Šahtjor (1:0).

A nakon što je tri dana ranije bio najbolji akter utakmice sa Dinamom na Olimpijskom stadionu u Kijevu (3:3), sa golom i asistencijom za 25 minuta na terenu, Luka Đorđević je bio akter akcije kod jedinog gola Vladimira Bistrova u 89. minutu na “Donbas areni”.

Đorđević je kao i protiv Dinama zamijenio najveću zvijezdu, Andreja Aršavina u 80. minutu, a devet minuta kasnije pronašao je prazan prostor da odreaguje na odlično ubacivanje Tomaša Hubočana, ali je golman Andrej Pjatov odbio loptu na nogu Bistrova.

Opet je Đorđević na zvaničnom sajtu Zenita bio jedan od najbolje ocijenjenih igrača u prvoj pobjedi nad Šahtjorom u Donjecku poslije 32 godine. O igrama 18-godišnjeg Budvanina komentar je dao i trener Zenita Lućano Spaleti.

“Đorđević je u grupi igrača koji konkurišu za prvi tim”, kazao je Spaleti.

Na kraju prošle sezone Spaleti je nagovijestio Đorđeviću mogućnost odlaska na pozajmicu u neki drugi klub, kako bi stekao iskustvo.

Zenit je pobjedom završio seriju teških mečeva sa najboljim ukrajinskim klubovima, što će mu značiti pošto već za nedjelju dana igra Superkup Rusije sa moskovskim CSKA.