Šou Marka Vešovića, Rijeka razbila Dinamo iz Zagreba! (VIDEO)

Piše: Ognjen 796 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Rijeke su u derbiju 9. kola hrvatskog fudbalskog šampionata na Rujevici deklasirali Dinamo koji sa klupe vodio Zlatko Kranjčar rezultatom 5-2 (2-0) i tako zadržali vodeću poziciju nakon prve četvrtine prvenstva a blistao je crnogorski reprezentativac Marko Vešović sa dva gola koliko je postigao i Gorgon.

Rijeka je povela nakon samo 17 sekundi utakmice kada je Gavranović iskoristio nesporazum u odbrani gostiju, da bi do kraja prvog poluvremena Gorgon svojim prvim golom u 33. minutu povisio na 2-0.

Rijeka je po prikazanom u prvom poluvremenu trebala imati i veću prednost, a propušteno je nadoknadila početkom nastavka kada su Vešović u 50. i Gorgon svojim drugim golom u 55. minutu povisili na 4-0. U samoj završnici pala su još tri gola, za Dinamo su strijelci bili Sudani u 81. i Pavičić u 86., a za Rijeku naš fudbaler u 82. minutu. Bio je to njegov drugi gol i pečat na sjajnu partiju u oovm derbiju.

Ovom pobjedom Rijeka je stigla do 23 boda i ostala na prvoj poziciji, dok je Dinamo treći sa 19.