Sjeverna Makedonija bolja od Crne Gore na startu turnira u Skoplju

Piše: Reprezentacija.me 156 pregleda Dodaj komentar

U prvom kolu 45. Memorijalnog turnira “Branko Hadžiiljoski – Čajka”, koji se održava u Skoplju, Crna Gora je poražena od domaće selekcije Sjeverne Makedonije sa 3:0 (25:21, 28:26, 25:19). Crna Gora danas u drugom kolu igra protiv Slovačke, što će našoj selekciji biti posljednji meč na turniru, jer je selekcija Izraela otkazala nastup zbog pozitivnih slučajeva na COVID-19, pa je otkazan susret predviđen za subotu.

– Teška utakmica, što je i očekivano s obzirom na to da nam je prva otkako smo počeli pripreme. I pored poraza od 3:0, bilo je dobrih stvari, a siguran sam da ćemo u svakom narednom susretu pružati sve više, jer nam je cilj da formu tempiramo za početak Evropskog prvenstva – kazao je kapiten Vojin Ćaćić.

Sjeverna Makedonija je povela sa 6:3, a prednost od dva do tri poena održavala je do sredine seta. Crna Gora je izjednačila na 13:13, a onda i povela sa 18:17 asom Ćulafića (u prethodnom poenu Blažo Milić je bio sjajan na bloku), da bi nakon odmora selektora domaćih Duška Nikolića Makedonci preokrenuli rezultat i odlijepili se na nedostižnih 23:19.

Drugi set je bio najneizvjesniji, a naša reprezentacija prvi put je povela sa tri razlike 19:16. Međutim, Makedonci su preokrenuli (22:20), “crveni” izjednačili na 22:22, potom spasili dvije set lopte i izjednačili na 24:24. Ali, domaćin je dobio i taj dio igre – 28:26.

U trećem setu domaćin je bio razigran, naš tim pokušao da parira, ali u tome nije uspio, pa je Sjeverna Makedonija trijumfovala sa 3:0.

– Teška utakmica, izgubili smo 3:0. Mislim da smo napravili u prosjeku 11 direktnih grešaka po setu, previše da bismo očekivali nešto više. To je, možda, i rezuoltat teškog putovanja koje smo imali, ali je, takođe, u ovom periodu priprema to, možda, i logično. Ovo je daleko od naše igre. Mislim da ćemo u svakoj narednoj utakmici i treningu biti sve bolji. Momci su dali i sve što su mogli od sebe, međutim evidentno je da je Makedonije bila puno bolja – rekao je selektor Crne Gore Veljko Bašić.

Crna Gora u petak igra protiv Slovačke, koja je, takođe, kao naša selekcija i Sjeverna Makedonije učesnik EP. To će biti i posljednji meč na turniru, jer naši odbojkaši u subotu neće igrati treći meč protiv Izraela, koji je napustio Skoplje zbog dva pozitivna slučaja na koronavirus.

Sjeverna Makedonija – Crna Gora 3:0 (25:21, 28:26, 25:19)

Skoplje – Dvorana: „Boris Trajkovski“. Sudije: Sazdovski, Zdravevski. Poeni iz napada: Sjeverna Makedonija 40, Crna Gora 37. Poeni iz bloka: Sjeverna Makedonija 9, Crna Gora 7. Poeni iz servisa: Sjeverna Makedonija 3, Crna Gora 5. Greške: Sjeverna Makedonija 17, Crna Gora 26.

Sjeverna Makedonija: Angeloski (libero), G. Gjorgijev 2 , Arsov. N. Gorgijev 16, Milev 10, K. Ričijev (libero), Nakov, Ljaftov 13, T. Ričijev, Despotovski, Mađunkov 5, Ilijev, Kostić, Mihailov, Nikolov 6, Savovski.

Crna Gora: Minić, Kosović (libero), Babić, Zvicer 1, Strugar 3, Ćaćić 13, Lakčević (libero), Bojić 7, Ćinćut, Milić 8, Vukašinović, Ječmenica 4, Ćulafić 13, Peruničić Pavićević, Dubak.