Sjajna Tanja Bokan na povratku na teren

Piše: Reprezentacija.me 387 pregleda Dodaj komentar

Povratak Tatjane Bokan nakon tri mjeseca, dobre partije Jelene Cvijović, Dijane Vuković, Saške Đurović i Danijele Džaković obilježili su učinak crnogorskih odbojkašica u inostranstvu.

Odličan učinak imala je Tatjana Bokan, kapiten ženske seniorske odbojkaške reprezentacije, koja je nakon tri mjeseca odigrala prvu utakmicu u kojoj je Potsdam slavio u gostima protiv ekipe Neuwied rezultatom 3:0 (25:13, 25:19, 25:21) u Prvoj ligi Njemačke. Bokan je sa osvojenih 16 poena pokazala da je veliko pojačanje Potsdama za drugi dio sezone.

U rumunskom šampionatu Krajova je poražena na domaćem terenu od Lugoja rezultatom 3:1 (24:26, 34:32, 25:15, 25:14). Dobru partiju pružila je Jelena Cvijović koja je osvojila 14 poena, dok je tehničarka Evgenija Milivojević osvojila jedan poen za Krajovu.

Četrnaest poena osvojila je i Dijana Vuković u porazu Voluntarija 2005 na domaćem terenu od Medgidie rezultatom 3:0 (25:22, 25;19, 25:19), libero Melisa Cenović igrala je u 2. i 3. setu.

Crnogorska odbojkašica Ana Veljković osvojila je šest poena u pobjedi Daica Mioveni u gostima protiv Kluža rezultatom 3:0 (25:14, 25:19, 25:19).

Rapid Bukurešt je poražen od ekipe Alba Blaž  na domaćem terenu rezultatom 3:0 (25:17, 25:18, 5:20). Srednji bloker Marija Milović, članica Rapid Bukurešta osvojila je tri poena.

Stinta Bakau poražena je od Targovišta rezultatom 3:2 (23:25, 25:27, 25:11, 25:21, 15:11). Crnogorska odbojkašica Tijana Tvrdišić igrala je u 2, 3.  i 5. setu.

U 17. kolu Superlige Srbije, Tent je na domaćem terenu slavio nad Sremom rezultatom 3:1 (23:25, 25:15, 25:16, 25:16). Doprinos pobjedi Tenta dale su crnogorske odbojkašice Saška Đurović (13 poena) i Marija Šušić (1). Na drugoj strani, za ekipu Srema, Mina Dragović osvojila je četiri poena.

Partizan je savladao Spartak kod kuće rezultatom 3:0 (25:15, 25:8, 25:13). Tehničarka Tamara Dedijer odigrala je cijelu utakmicu i  servirala čak 24 puta, Nevena Vukčević osvojila je tri poena, dok je za ekipu Spartaka Marija Tuševljak igrala u 2. i 3. setu.

Željezničar je pobijedio Ub rezultatom 3:0 (26:24, 25:19, 25:16). Simona Petranović u ovoj utakmici nije ulazila u igru za Ub.

Primač servisa Danijela Džaković osvojila je 13 poena za Aragonu koja je u gostima poražena od Maserata rezultatom 3:0 (25:16, 25:14, 25:20) u italijanskoj A2 ligi.

U Drugoj ligi Francuske, Sens Volley 89 poražen je od Istres Provence Volley-a rezultatom 3:0 (25:22, 25:20, 25:22). Crnogorska odbojkašica Katarina Budrak osvojila je osam poena za poraženi tim.