Sjajan povratak plavih: Budućnost Voli od minus 14 do sjajne pobjede na evropskoj premijeri

Piše: Ognjen 349 pregleda Dodaj komentar

Uspješan start košarkaša Budućnosti Voli u Evrokupu – “plavi” su pred svojim navijačima pobijedili Lietkabelis 76:65.

Nisu izabranici Petra Mijovića bili na nivou do sredine treće četvrtine, kada se činilo da će Litvanci možda i rutinski savladati naš tim.

Vodio je Lietkabelis 49:35, kontrolisao skok, imao mnogo više rješenja u napadu, uz tradicionalno dobar šut za tri poena.

Međutim, tada je tajm aut pozvao Petar Mijović, a Budućnost u posljednjih šest i po minuta trećeg perioda napravila seriju 18:3, a da pritom gosti nisu postigli nijedan koš iz igre.

Ekipu je povukao Vlado Mihailović, a onda su se uključili i ostali momci.

Poveo je na početku posljednje četvrtine opet Lietkabelis, ali je to ovog puta bilo kratkog daha.

Budućnost je brzo ponovo uspostavila kontrolu meča, razigrao se i Džakori Vilijams pod obručima i na kraju nije bilo neizvjesnosti.

Upravo je američki centar poentirao 100 sekundi prije kraja za 72:61 i sve je bilo riješeno.

Džakori Vilijams i Mekinli Rajt ubacili su po 13 poena, s tim da je centar imao šest skokova, a plejmejker isti broj uspješnih dodavanja.

Vlado Mihailović je dodao 12, Joak Makundu 10, a Brendon Pol šest poena.

Kod gostiju, 16 koševa Gabrielijusa Maldunasa, 14 je postigao Gediminas Orelik.

Budućnost Voli će u subotu od 19 sati gostovati Mornaru u ABA ligi, a potom je sljedećeg srijede čeka meč sa Turk Telekomom u Ankari.

1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!