Simić riješio derbi, Milašević donio pobjedu, odlični Simović i Rudović

Piše: Vladan 834 pregleda Dodaj komentar

Naš golman Nebojša Simić je postavio stvari na svoje mjesto u Švedskoj.

U derbiju njegov Kristijanštad je sinoć ugostio do ovog kola lidera – Lugi. Aktuelni šampion je slavio 31:25. Najzaslužniji za značajnu pobjedu bio je upravo momak iz Bara sa 19 odbrana čime je još jednom potvrdio epitet najboljeg golmana u ovoj zemlji.

nebojsa simic

Odličnu partiju je sinoć pružio i srednji bek iz Budve – Mirko Milašević koji je konačno dobio željenu minutažu u Vespremu i bio sjajan sa pet golova od pet šuteva, a imao je i deset asistencija. Njegov Vesprem je savladao Budakalaš 32:22, a Mirko je ušao u igru u 20.minutu kada je bilo 9:9. Ligetvari je bio najefikasniji sa sedam golova, dok je desni bek Anšin postigao dva manje.

Treće kolo zaredom je naš Novica Rudović postigao 10 golova. Ovog puta je tresao mrežu Granoljersa, a njegov Puente Genil je slavio 31:28. Kangas se bori za opstanak, ali mu ove sezone ni to ne ide baš najbolje – Tim Alena Muratovića je poražen od Logronja 34:25, a Nikšićanin je postigao dva gola.

Politehnika je u gostima remizirala sa Resitom 25:25, a u ekipi iz Temišvara je odličan bio naš Marko Simović sa pet golova. Vuk Milošević je postigao četiri, a Marko Lasica jedan. Filip Lazarov je bio najefikasniji sa šest golova.

Vardar Junior je podijelio bodove sa Prilepom 30:30, a naš Risto Vujačić je ponovo bio najefikasniji u svom timu sa osam golova.