Šćepov Partizan ubjedljiv pred duel protiv Budućnosti

Mirko
Piše: Mirko 307 pregleda Dodaj komentar

Vlado Šćepanović upisao je prvu pobjedu kao glavni trener košarkaša Partizana – tim našeg stručnjaka je u drugoj rundi Evrokupa savladao italijansku Veneciju 95:73.

“Crno-bijeli” su bili pod imperativom trijumfa za povratak samopouzdanja, nakon što su na startu takmičenja izgubili od Huventuda, a nakon toga i od čačanskog Borca na startu ABA lige.

Poslije prvog poluvremena utakmice protiv Venecije djelovalo je da će Partizan imati težak zadatak da dođe do bodova.

Gosti su u dvorani Ranko Žeravica imali pola koša prednosti (42:43), ali nastavak meča prošao je u dominaciji Beograđana.

Treću četvrtinu Partizan je dobio 33:15, stekao veliku prednost, koju je potom rutinski kontrolisao u završnom kvartalu.

Šćepanovićeva ekipa je tako napravila dobru uvertiru pred derbi ABA lige protiv Budućnosti koji je zakazan za subotu.

U trijumfu nad Venecijom istakli su Rašon Tomas sa 22, Kodi Miler Mekintajer sa 18 i Ognjen Jaramaz sa 17 poena.