SC Derbi poražen u Skoplju, MZT slavio nakon skoro 5 godina

Piše: Reprezentacija.me 457 pregleda Dodaj komentar

Treće gostovanje, treći poraz SC Derbija u AdmiralBet ABA ligi. Ovog puta, na jednom od terena gdje je najrealnije bilo očekivati pobjedu na strani – protiv MZT-a u Skoplju, gdje je tim Andreja Žakelja izgubio 92:79.

Meč je bio potpuno izjednačen u 1. poluvremenu, ali su u 3. četvrtini domaći nametnuli svoj tempo, otišli na dvocifrenu razliku i povratka za „studente” nije bilo.

Tako je MZT upisao prvu pobjedu u ABA ligi od 14. januara 2018. godine, kada je savladao Cibonu u Zagrebu. Od te sezone je tavorio u ABA2 ligi, prošlog proljeća izborio povratak u elitu, gdje je na startu gubio od Crvene zvezde, Partizana i Budućnost Volija.

Sada je srušio drugi tim iz Podgorice i najavio da bi mogao da opstane u eliti…

U timu Andreja Žakelja su najefikasniji sa po 17 poena bili Loren Džekson i Danilo Tasić, Flečer Megi je ubacio 13, a Mateo Drežnjak 12.

Kod domaćih su dvocifreni bili Majkl Kafi (22), Damjan Stojanovski (14), Samit Jigitoglu, Strahinja Mićović (po 13) i Vojdan Stojanovski (12).

IZVOR: Vijesti