SBbet liga rukometaša: Rudar uz rame Lovćenu

Piše: Reprezentacija.me 333 pregleda Dodaj komentar

Šesto kolo SBbet lige nastavljeno je utakmicom u Baru, a pobjedi su se radovali rukometaši Rudara koji su savladali Mornar 7 sa 36:32 i zadržali maksimalan učinak.

Pljevljaci koje je do trijumfa predvodio Nemanja Vuković sa 13 pogodaka, uz odličnu takođe partiju Nemanje Matovića sa osam su se tako ponovo izjednačili s Lovćenom na diobi prvog mjesta sa po 12 bodova.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Boban Ašanin s 11 pogodaka, dok je šest postigao Emir Mujić.

Podsjetimo, u prva dva susreta odigrana u srijedu Lovćen je deklasirao Brskovo (56:15), dok je Budvanska rivijera Budva nadigrala Budućnost (35:29).

Preostala dva susreta na programu su sjutra – Berane će u komšijskom derbiju dočekati Jedinstvo od 18 sati, dok će sat vremena kasnije snage odmjeriti Partizan i Sutjeska (19.00) u Tivtu.

Budućnost-Rudar 24:29 (13:12)

PODGORICA. Unirvezitski sportski centar. Gledalaca oko 400. Sudije: Novica Mitrović i Miljan Vešović (Podgorca). Sedmerci Budućnost 6(5), Rudar 5(2). Isključenja Budućnost 14 minuta, Rudar 14 minuta.

BUDUĆNOST: Vukić jedna odbrana, Ljevaja dvije dodbrane, Vujović šest odbrana i dva sedmerca, Nišavić, Nikolić 1(1), Šofranac, Bulatović, Salem Abdevahem 2, Radoičić 1, Beharović 11(4), N. Đuričković, D. Đuričković, Našer 5, Mulić 4.

RUDAR: Čolović devet odbrana i jedan sedmerac, Anđelić, Gazdić 3, Radovanović, N. Vuković 6, Alavać, Matović 8, S. Vuković, Grujičić, Jokić 3(2), Stojanović, Smolović, Ćuzović 2, Racković 5, Vukas 2, Knežević.