Šarkić se vratio nakon dva mjeseca pauze, Sanderlend u posljednji čas do baraža za Premijer ligu

Piše: Ognjen 268 pregleda Dodaj komentar

Poslije dva mjeseca zbog povrede mišića, Matija Šarkić se vratio na gol Stouka.

Crnogorski reprezentativac, koji za „poterse” brani na pozajmici iz Vulverhemptona, branio je u posljednjem kolu Čempionšipa, ali nije mogao da spriječi poraz na gostovanju Votfordu (2:0).

Taj meč ni jednom ni drugom timu nije značio ništa, jer su završili u sredini tabele.

Sve je riješeno za četiri minuta, od 70. do 74, kada su pogađali Imran Lauzas i Kinan Dejvis. Šarkić je bio nemoćan kod oba gola.

Posljednji dan Čempionšipa je imao heroje i velike tragičare.

Sanderlend je na gostovanju Prestonu slavio 3:0, a onda dočekao i veliki poklon iz jugoistočnog Londona – Milvol je vodio 3:1 protiv Blekburna, ali je sve prosuo, jer je dozvolio Blekburnu da preokrene na 4:3.

Tako su „crne mačke”, u prvooj sezoni nakon povratka iz Lige 1, izborile baraž, jer imaju bolju gol-razliku baš od Blekburna.

Oba ta tima su osvojila po 69 bodova, dok je nesrećni Milvol ostao na 68.

„Lavovi” su u finišu pokušali da dođu do pobjede, jer im remi nije odgovarao. I imali su veliku šansu u 86. minutu preko Tajlera Bjurija, ali je Ejnsli Pirs odbranio, a Ben Brereton Dijas iz kontre uništio snove navijačima domaćih.

U Premijer ligu su direktno ušli Barnli Vensana Kompanija sa čak 101 bodom i Šefild junajted sa 91, a u baražu će se sudariti Luton (80) – Sanderlend (69) i Midlsbro (75) – Koventri (70).

Zanimljivo, Midlsbro i Koventri su se sudarili i danas na terenu bolje plasirane ekipe, a meč je završen remijem.

U Ligu 1 su još ranije ispali Reding, Blekpul i Vigan.

IZVOR: Vijesti.me