Rukometašice obezbijedile plasman na Svjetsko prvenstvo

Piše: Vladan 682 pregleda Dodaj komentar
Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore plasirala se na Svjetsko prvenstvo.

Naša ekipa igrala je neriješeno protiv Islanda u revanš meču baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo (19:19).
Crna Gora je dobro ušla u meč, nakon pogotka Islanda vezali smo tri gola i stigli do prednosti 3:1. Ipak, došlo je do pada u našoj igri, nakon vođstva 5:4 čak osam minuta nijesmo postigli gol.

Island je u tom periodu postigao četiri i poveo 8:5. Ipak, popravili smo igru u nastavku, razigrala se Katarina Bulatović, pa smo izjednačili na 9:9 u samom finišu, a zatim i golom Katarine Bulatović preokrenuli na 11:10.

U nastavku naša ekipa je rutinski odradila posao. Imali smo i dva gola prednosti, ali borbene Islanđanke su se vratile u igru, u finišu meča i preokrenule.

Ipak, naša ekipa nije dozvolila Islandu da slavi, Katarina Bulatović je pogodila za konačnih 19:19. Upravo ona je bila najefikasnija u našem timu sa šest golova. Po tri pogotka postigle su Knežević, Jauković, Petrović i Lazović.

U protivničkoj ekipi sjajna je bila na golu Stanku. Ona je imala čak 18 odbrana i najzaslužnija je što Island ponovo nije izgubio.

Kako smo u prvom meču bili ubjedljivi (28:19), igraćemo na još jednom velikom takmičenju, koje se održava u Danskoj od 5. do 20. decembra ove godine.