Rukometašice Budućnosti slavile u Morači

Piše: Rajko 788 pregleda Dodaj komentar

Budućnost je večeras pred domaćom publikom odigrala dobar meč i slavila protiv Tiringera, ekipe iz Njemačke, rezultatom 29-21.

Rukometašice Budućnosti su pobjedom nad Tiringerom napravile možda i odlučujući korak ka putu u četvrtfinale Lige šampiona.

Plave su od starta utakmice krenule koncentrisano i agresivno u odbrani a tome u prilog govori podatak da je gostujuća ekipa za prvih 15 minuta prvog poluvremena postigla svega četiri gola, pa su u nastavku meča rutinski održavale i uvećavale prednost nad večeras nemoćnim Tiringerom.

Budućnost i Tiringer odigrali su deveti međusobni duel u zvaničnim međunarodnim takmičenjima.

Budućnost je dobila osam, dok je u jednom duelu slavio njemački tim.

U dvorani Morača domaćin je i nakon ovog meča ostao neporažen i upisao peti trijumf.

Prošle sezone Budućnost je dobila obje utakmice, 28:19 u Podgorici, a u gostima 32:26.

Najraspoloženije za igru u podgoričkoj ekipi bile su Milena Raičević sa devet pogodaka, Đurđina Malović koja je postigla sedam, Đurđina Jauković je upisala pet pogodaka a Itana Grbić pet.

U ekipi Tiringera istakla se Iveta Luzumova sa 12 pogodaka.