Rukometaši srušili Njemce i otišli na EP

sport
Piše: sport 820 pregleda Dodaj komentar

rukomet crna gora njemackaCrna Gora nije htjela da zavisi od drugih, već je fenomenalnom partijom savladala Njemačku sa 27:25 i obezbijedila odlazak na Evropsko prvenstvo.

Meč je otvorio Vajnhold sjajnim golom sa devet metara, a prvo osjetnije vođstvo imali su Njemci nakon kontre Greckog u petom minutu (3:1). Ipak, naši su se trgli nakon isključenja Hasa postigli tri uzastopna gola – Mrvaljević iz sedmerca, Igor Marković i  Grbović za prvo vođstvo „crvenih“.

Potom se igralo gol za gol do sredine poluvremena, da bi kapiten Mrvaljević zbog grubog faula i prigovora dobio kaznu od četiri minuta. Vincek je doveo Njemačku u vođstvo od 6:5, a Stevan Vujović izborio sedmerac, koji je na isteku 18. minuta promašio Igor Marković.

Međutim, raspoloženi Mijatovi je odbranio zicer Klajnu,a Stevan Vujović pogodio u situaciji 6 na 5 i izjednačio na 6:6. Do 8:8 je bila rezultatska klackalica, da bi Njemci preko Vinceka i Klajna drugi put došli do dva gola prednosti, što je natjeralo selektora Kastartovića, da zatraži tajm-aut 10:8.

Minut odmora je urodio plodom, jer je Crna Gora golovima Lasice, Ševaljevića i Mrvaljevića, uz sjajne odbrane Mijatovića ponovo izjednačila (11:11). Ni tajm-aut gostiju nije poremetio furiozni finiš izabranika Zorana Kastratovića. Mijatović je „spustio roletnu“ njemačkim bekovima, a Mrvaljević i Grbović zaključili seriju od 5:1, pa je Crna Gora na poluvrijeme otišla sa sjajnih dva gola prednosti 13:11.

U prvih pet minuta nastavka razigrao se Grecki, pa su Njemci u 35. minutu stigli do izjednačenja 14:14. Ipak, to nije pokolebalo naše momke, koji su zahvaljujući tandemu Mijatović (fenomenlne odbrane) i Lasica (dvostruki strijelac) vratili dva gola prednosti 16:14.

Potom je isključen Ševaljević, ali je Crna Gora nastavila u dobrom ritmu i pogotcima Perišića i Kapisode održali dva gola prednosti (18:16).

Nakon promašaja Šmita, Ševaljević je „crvenima“ donio rekordna tri gola prednosti u 43. minutu 19:16. U tim trenucima „voda je ušla u uši“ njemačkom timu, nijesu imali rješenje za našu pokretljivu odbranu,a Kapisoda je svojim drugim golom povećao na 20:16.

Ali Njemci se nikad ne predaju i to su još jednom dokazali – sa tri gola u četiri minuta smanjili su na 20:19, pa je Kastratović u 49. minutu pozvao tajm-aut. To je urodilo plodom, naši su stegli odbranu, a na drugoj strani su pogađali Grbović (sjajna asistencija Mrvaljevića) i Ševaljević, za 22:19, a do kraja je ostalo osam minuta.

Mijatović je odličnom odbranom zaustavio Glandorfa, pa su naši u posljednjih pet minuta ušli sa vođstvom 23:21. Grbović je vratio tri gola prednosti, a Mijatović novom majstorijom na golu demoralisao Njemce. Smanjio je Šmit, a „pancere“ je dotukao Milašević golom nakon fenomenalnog solo prodora 25:22 (57. minut). Tu su Njemci „digli“ ruke od meča, pa je Crna Gora rutinski privela meč kraju i proslavila odlazak na drugo uzastopno veliko takmičenje.

Tok meča:

0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 4:3 (10. minut), 4:4, 5:4, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7, 7:7 (20. minut), 7:8, 8:8, 8:9, 8:10, 9:10, 9:11, 10:11, 11:11, 12:11, 13:11 POLUVRIJEME.

13:12, 14:12, 14:13, 14:14, 15:14, 16:14, 16:15, 17:15 (40. minut), 17:16, 18:16, 19:16, 20:16, 20:17, 20:18, 20:19, 21:19 (50. minut), 22:19, 22:20, 23:20, 23:21, 24:21, 24:22, 25:22, 26:22, 26:23, 26:24, 27:24, 27:25.

Strijelci:

CRNA GORA: Grbović 7, Mrvaljević 4, I.Marković 2, Vujović 1, Milašević 2, M. Lasica 4, Ševaljević 4, Perišić 1, Kapisoda 1.

Njemačka: Veinhold 2, Šmit 2, Groecki 3, Has 3, Knir 4, Vincek 4, Klajn 2, Glandorf 2, Selin 2.

Golman: Mijatović – 15 odbrana