Rukometaši Lovćena obezbijedili novu titulu

Piše: Ognjen 322 pregleda Dodaj komentar
Foto - Filip Roganović / RSCG

Rukometni klub Lovćen stigao je do 11. titule prvaka države, a osme od obnove crnogorske nezavisnosti. Pobjedom nad Budvanskom rivijerom Cetinjani su dva kola prije kraja i matematički obezbijedili odbranu trona – 24:22.

Iako je ekipi Duška Milića i bod bio dovoljan da upotpuni duplu krunu, Lovćen je odigrao još jedan dobar meč i sasvim zasluženo je savladao Budvane, četvrti put ove sezone.

Domaćin je kontrolisao rezultat u prvom poluvremenu, ali prednost cetinjskog tima nije prelazila tri gola, da bi na veliki odmor iznosila dva gola – 12:10.

U nastavku, Budvani su par puta imali dva gola viška, ali je Lovćen disciplinovanom igrom u napadu uspio da preokrene i da stavi pečat na četvrtu vezanu titulu prvaka Crne Gore.

U redovima pobjedničke ekipe najefikasniji je bio Igor Marković sa šest golova. Pet je dodao Vuk Latković, a jedan manje Petar Eraković.

Kod Budvana su po sedam postigli Đorđo Peruničić i Luka Novaković.