Rukomet: Ana i Sonja na korak do titule

Piše: Reprezentacija.me 788 pregleda Dodaj komentar

SAMSUNGRukometašice Rostova, za koji nastupaju crnogorske reprezentativke Sonja Barjaktarović i Ana Đokić, izborile su treći, odlučujući meč finala domaćeg prvenstva, pobjedom nad Dinamo Volgogradom (25:24) pred svojim navijačima.

U samom finišu meča istakla se upravo Barjaktarović. Naša golmanka, sa dvije ključne odbrane, u posljednja dva minuta nije dozvolila izjednačenje.

Rostov je tokom cijelog meča vodio, imao i ubjedljiviju prednost, a na poluvremenu rezultat je bio 14:12 za tim iz grada sa obale Dona. Kada je u 45. minutu utakmice domaći tim imao prednost 21:17, naslućivao se konačan ishod,  Dinamo, aktuelni šampion, uspio je da meč uvede u neizvjesnu završnicu.

Majstorica je na programu već danas od 18 časova, a Rostov je domaćin, jer je u regularnom dijelu šampionata bio bolje plasiran.