Rudar izborio opstanak

Piše: Ognjen 366 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Rudara sačuvali su prvoligaški status, drugu sezonu zaredom uradili su to kroz baraž, i time ostali jedan od samo četiri crnogorska kluba – uz Budućnost, Sutjesku i Petrovac, koji su svih 17 godina u samostalnoj Crnoj Gori igrali u eliti.

Pljevljaci su u revanšu pod Golubinjom pobijedili Kom sa 2:1 i ostali članovi Meridianbet 1. Crnogorske fudbalske lige nakon što su u prvom meču u Podgorici igrali 1:1.

Za razliku od prošlog duela, u kojem su mnogo patili, naročito u prvom poluvremenu, fudbaleri Rudara su na svom terenu završili posao u prvih 20. minuta.

Igrao se 10. minut kada je Dejan Tumbas pobjegao gostujućoj obrani i nesebično poslužio Aleksu Golubovića, koji je pogodio mrežu.

Devet minuta kasnije Pljevljaci su izveli prekid, Ognjen Peličić je centrirao, Ljubomir Pejović spustio loptu glavom koju je Stefan Radojičić sjajno plasirao u mrežu sa 15-ak metara.

Činilo se da će to biti dovoljno fudbalerima Rudara, ali nije moglo bez drame. Sudija Bešović je prvo isključio čak četvoricu fudbalera – po dvojicu na obje strane, zbog tenzija i koškanja na sredini terena, a onda je Kom preko Ajumija Nišimura smanji na 2:1. Igrao se prvi minut dodatka.

Imali su Zlatičani još pet minuta nadoknade da izjednače i izbore penale, bilo je nekoliko lopti koje su letjele kroz šensaesterac, ali je odbrana tima Dragana Aničića ostala pribrana za nastavak prvoligaške odiseje.

Kom će morati da sačeka neku drugu priliku.

U 19 sati počeo je revanš meč drugog para baraža, Berane dočekuje Mornar nakon što su Barani u prvom meču na svom stadionu slavili 2:0.

IZVOR: Vijesti.me