Rotković postigao gol za Luč, Dinamo ipak slavio u gradskom derbiju

Piše: Rajko 774 pregleda Dodaj komentar

Dinamo je u Minsku slavio protiv gradskog rivala Luča 3-2.

Povratak u bjeloruski fudbal, gdje je i proslavio svoje ime, večeras je najavio i Luka Rotković.

Crnogorski internacionalac koji je slavu u Bjelorisiji stekao igrajući za Dinamo bio je strijelac gola za svoj novi klub, Luč, koji je ipak poražen od Dinama 3-2.

Dinamo je poveo u 32. minutu preko Ivanova da bi u 60. minutu Nikolić duplirao prednost domaćina.

Luč je u 76. minutu preko Jašina smanjio prednost a Luka Rotković je četiri minuta kasnije poravnao rezultat i postigao prvi gol za svoj novi klub.

Dinamo je, ipak, uspio da osvoji sva tri boda a za to je zaslužan Gavrilovič koji je u 82. minutu postigao pobjedonosni gol.

Luč je sakupio 15 bodova, trenutno je izvan zone ispadanja a jasno je da Rotkoviću i njegovoj ekipi predstoji težak put do opstanka u prvoj ligi Bugarske.