Rezart Cungu osvojio fjučers u Ulcinju i mjesto među 900 najboljih!

Piše: Ognjen 267 pregleda Dodaj komentar
Foto - Tennis Club Bellevue

Najbolji Crnogorki teniser Rezart Cungu osvojio je završni fjučers turnir “Karisma Adriatic Montenegro World Tennis Tour” u Ulcinju, nakon što je u tri seta dobio Italijana Samuela Vinsenta Ruđerija (6:3, 2:6, 6:1)

Do istorijskog uspjeha, Cungu je došao strpljivom i mudrom igrom, obezbijedio 10 novih ATP poena i tako se uvrstio među 900 najboljih tenisera svijeta.

Pred završni fjučers bio je na 1.165 mjestu na ATP listi. Cungu je u polufinalu savladao Argentinca Franka Emanuela Ehehu rezultatom 6:3, 6:3. Pobjednik finala dobija 10, a finalista šest ATP bodova.

“Teniski Savez Crne Gore i Teniski klub “Bellevue” uspješno su završili organizaciju četiri profesionalna fjučers turnira, sa nadom da već u maju naredne godine, počnu sa novim projekima međunarodnih takmicenja“, navodi se u saopštenju teniskog klub “Bellevue” Obavijestili su da su tokom finalnog meča i na ceremoniji dodjele nagrada, osim predstavnika TSCG, prisustvovali i Predsjednik Opštine Ulcinj Aleksandar Dabović, predstavnica “Azull Beach Ressorta”, Milena Rašović i vlasnik Cungu Co , Nazif Cungu , koji su podržali i sponzorisali turnire.