Remi sa Francuskom

Piše: Vladan 775 pregleda Dodaj komentar

futsal mali fudbalFutsal reprezentacija Crne Gore igrala je neriješeno 1:1 u drugom prijateljskom meču sa selekcijom Francuske.

Današnji meč bio je mnogo uzbudljiviji od prvog koji je odigran u utorak a izabranici Sveta Ljesara pružili su mnogo više nego u prvom duelu sa „trikolorima“. „Sokoli“ su mogli i do pobjede ali Jovanović nije iskoristio kazneni udrac dva minuta prije kraja susreta.

Oba pogotka viđena su u samom finišu susreta. Prvi su pogodili Francuzi – u 36. minutu Ajgun je preciznim udarcem krunisao dobru akciju svog tima. Već u sljedećem napadu naša selekcija došla je do izjednačenja preko Darka Ćalasana.

U 37. minutu, nakon isključenja za Vukčevića i Belhađa, „sokoli“ su imali priliku da dođu do drugog pogotka, ali Jovanović nije uspio da iskoristi kazneni udarac i donese pobjedu našem imu.

Selektor Ljesar bio je zadovoljan izdanjem svojih izabranika u drugom meču.

Danas smo odigrali puno bolje nego u prvom susretu. Na pravi način smo parirali protivniku i ostvarili povoljan rezultat. Imali smo priliku da pobijedimo, ali smo isto tako mogli i da izgubimo meč. Smatram da je konačan rezultat susreta realan. Sve u svemu, zadovoljan sam izdanjem u današnjem susretu“, rekao je Ljesar.

Crna Gora – Francuska 1:1

0:1 – Azdin Ajgun 36′
1:1 – Darko Ćalasan 37′

Crna Gora: Dragoljub Despotović, Bojan Bajović, Zoran Barović, Milovan Drašković, Ilija Mugoša. Igrali su još: Miloš Bošković, Srđan Junčaj, Darko Ćalasan, Igor Jovanović, Nikola Perović , Vladimir Vukčević, Ranko Novović, Darko Zeković.

Francuska: Ževin Duro, Mustafa Otmani, David Le Boet, Mamadu Kah, Adrien Gasmi. Igrali su još: Mohamed Jasin, Sid Belhađ, Kamel Hamdud, Mohamed Abdesamad, Azdin Ajgun, Sofian Bendo, , Fajkal Ouladbutaer, Reda Rabei, Sofiane Abou Sedira.