Remi Danske i Francuske – ispala Australija

Piše: Ognjen 855 pregleda Dodaj komentar
Foto - FIFA

Peru je na Svjetskom prvenstvu u Rusiji u posljednjem kolu grupe C u Sočiju golovima Karilja i Gerera sa 2:0 porazio Australiju. Ove selekcije su se današnjim međusobnim duelom oprostile od daljeg takmičenja.U osminu finala plasirale su se prvoplasirana Francuska i drugoplasirana Danska koje su remizirale (0:0).

Peru je poveo golom iz voleja Andrea Karilja u 18. minutu. Njegov pogodak ujedno je bio prvi peruanski gol na svjetskim prvenstvima nakon 32 godine. U 50. minutu na 2:0 povećao je  legendarni napadač Gerero u možda i svom posljednjem meču u dresu reprezentacije.

Francuska će u osmini finala igrati sa drugoplasiranom ekipom grupe D, a Danska sa prvoplasiranom ekipom. Najvjerovatnije sa Hrvatskom.