Remi Crne Gore i Njemačke, odlična partija ”crvenih”!

Piše: Reprezentacija.me 787 pregleda Dodaj komentar

mlada fudbalska reprezentacija crne goreMogli smo do pobjede ali i bodom moramo biti zadovoljni. Mlada fudbalska reprezentacija remizirala je sa Njemačkom 1:1 pred tri hiljade navijača pod Goricom.

Izabranici Duška Vlaisavljevića stigli su do sedmog boda. Njemačka sada ima 13 i lider je na tabeli, a prvi put nije pobijedila u kvalifikacijama. U našoj grupi Republika Irska, naredni protivnik Sokolića, slavila je protiv Farskih ostrva 5:2 i ima takođe sedam bodova.

Večerašnji meč donio je dva različita poluvremena, u prvom smo mi bili bolji, u drugom Njemci su bili opasniji. Tokom prvih 45 minuta imali smo nekoliko šansi. Kosović je fenomenalno asistiriao za Đorđevića ali lopta ide preko gola iz idealne šanse! Malo kasnije Radunović sjajno prošao po lijevoj strani a Stefan Mugoša promašio loptu a bio je sam na 11 metara od gola.

CG-NjemackaNa startu drugog dijela Zorić je oboren u šesnaestercu, a Stefan Mugoša je sigurno šutnuo penal i poveli smo 1:0. Prije toga su imali su gosti jedan dobar pokušaj ali se Bitenkur nije snašao na pravi način.

Taj je fudbaler bio najopasniji u selekciji Njemačke. Naši su nakon gola prepustili inicijativu a omaleni ofanzivac pancera našao se još dva puta u odličnoj šansi. Najbliži pogotku bio je u 70. minutu kada je pogodio stativu i Petković je uz mnogo sreće sačuvao svoju mrežu.

Njemci su tokom čitavog meča bili izuzetno nervozni, stalno su prigovarali, ali su naši ostali sa igračem manje. U 82. minutu Boljević je bespotrebno napravio faul sa leđa, uz to je dodatno nagazio njemačkog fudbalera i zaradio eje direktno isključenje.

Naši su se pogubili u tim momentima. Lejtner je centrirao iz slobodnog udarca praktično sa centra, a Hofman je nekako leđima pogodio gol za 1:1.

U drugom minutu sudijske nadoknade opet je Hofman imao veliku šansu. Strijelac jedinog pogotka za Njemačku opet je sjajno šutirao glavom ali je ovaj put Petković bio maestralan.

Crna Gora – Njemačka 1:1 (0:0)