Rekord karijere Nikole Ivanovića u ABA ligi

Piše: Vladan 627 pregleda Dodaj komentar

Zaostalom utakmicom 3. kola između Cedevita Olimpije i Crvene zvezde večeras je završen regularni dio sezone u Admiralbet ABA ligi.

Aktuelni šampion je slavio 84:70 i regularni dio završio na drugom mjestu sa 23 pobjede i tri poraza. Cedevita Olimpija je četvrta sa skorom 17-9.

Zvezdu je do pobjede vodio crnogorski reprezentativac Nikola Ivanović sa 29 poena (18 u prvom poluvremenu, šut iz igre na meču 8/9 za dva 3/6 za tri), uz pet asistencija i tri ukradene lopte za indeks korisnosti 37. Ivanović je večeras odigrao najbolju utakmicu u karijeri u regionalnom takmičenju. U dresu Budućnosti je u sezoni 2013/2014. protiv Olimpije u Ljubljani postigao 28 poena.

Crvena zvezda je na startu napravila seriju 14:0, potom je tri minuta bila bez poena, a onda je Nikola Ivanović postigao dva poena, potom i dodatno bacanje, pa je bilo 17:0.

Domaćin je prve poene postigao poslije šest i po minuta (prodor Amara Alibegovića), a poslije 10 minuta prišao na minus devet – 19:10. I Zvezda je imala prazan hod u prvoj četvrtini, a posljednje poene u tom periodu postigla tri minuta i 23 sekunde prije kraja (slobodna bacanja Filipa Petruševa).

U drugom periodu je Cedevita Olimpija napravila seriju, prišla na 27:24, potom i na 30:28, ali je ekipa Duška Ivanovića prvo poluvrijeme okončala serijom 7:0 i na odmor otišla sa plus 13 – 43:30.

U drugom djelu prednost “crveno-bijelih” nijednog trenutka nije iznosila manje od deset poena razlike

Kod Cedevita Olimpije je najefikasniji bio Amar Alibegović sa 12 poena.