PRVA CRL (4. KOLO): „Lovćen“ lako do pobjede nad Mornarom

Piše: Ognjen 802 pregleda Dodaj komentar
cetinjskilist.com

Rukometaši „Lovćena“ upisali su treći ovosezonski trijumf. Cetinjani su večeras na svom parketu u meću 4. kola Prve lige lako savladali „Mornar 7“ –  33:25 (16:11).

Tim Duška Milića je disciplinovanom i ozbiljnom igrom opravdao ulogu favorita, napravivši odličnu uvertiru za derbi koji ih očekuje u narednoj rundi, protiv tivatskog „Partizana“.

Cetinjski sastav od samog starta nametnuo je svoj tempo igre. Gosti iz Bara nijesu imali ni snage a ni kvaliteta da pariraju domaćinu koji je na poluvremenu imao pristojnih pet golova viška (16:11).

Rukometaši aktuelnog osvajača duple krune nastavili su sa visokim ritmom i u drugom poluvremenu. Čvrstom igrom i kontra napadima, „Lovćen“ je u 40. minutu stigao do dvocifrene prednosti (23:13).

U preostalih dvadeset minuta, i pored velike prednosti, Cetinjani se nisu opuštali, pa su maksimalno ozbiljno meč priveli kraju.

Najefikasniji u redovima pobjedničkog sastava bio je Draško Kaluđerović sa osam golova, dok je kod Barana najbolji bio Nikola Abramović sa devet pogodaka.

U domaćem šampionatu slijedi pauza zbog EHF nedjelje, a rukometaši „Lovćena“ će u narednoj rundi, tokom prvog novembarskog vikenda, igrati protiv „Partizana“ u Tivtu.

Lovćen – Mornar 7 33:25 (16:11)

Dvorana Sportskog centra, gledalaca oko 300. Sudije: Marko Vujisić i Stefan Ivanović.

LOVĆEN: Borilović, Borozan, Beloica 1, M. Stanojević 2, Krivokapić, Vujović 2, Kaluđerović 8, Radović 4, Dapčević 1, Đurović, Perović 2, Latković 1, Lakićević 2, R. Stanojević 3, Mrvaljević 6, Bulajić 1.

MORNAR 7: Bajković, Jović, Ražnatović 1, Mitrović 1, Ljuši, Dragojevič 1, Abramović 9, Čejović 5, Jovićević, Dević, Dašić, Marojević 1, Mrdak 3, Ašanin 3, Masanović 1, Kojičić.