Prolaz u drugo kolo – Budućnost pobijedila Rabotnički! (VIDEO)

Piše: Vladan 816 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Budućnosti ostvarili su veliku pobjedu u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Na stadionu pod Goricom, u revanš meču 1.kola kvalifikacija za Ligu Evrope, podgorička Budućnost je pobijedila Rabotnički 1:0 i plasirala se u drugo kolo kvalifikacija.

U prvom meču, u Skoplju, Budućnost i Rabotnički su igrali neriješeno 1:1.

Pred oko 2500 gledalaca, uz sjajnu podršku Varvara, Budućnost uz igrača više od 18.minuta imala je nekoliko prilika i zasluženo prošla u drugo kolo.

Jedini gol na meču postigao je Risto Radunović u 18. minutu iz jedanaesterca. Jedanaesterac je skrivio fudbaler Rabotničkog Leon Najdovski, kada je dobio crveni karton i gostujući tim imao igrača manje.

Budućnost će za sedam dana, u drugom kolu kvalifikacija, gostovati Genku, a revanš je 21. jula pod Goricom.

Budućnost – Rabotnički 1:0

Budućnost: Dragojević, Raspopović, Vukčević, Mitrović, Radunović, Hočko, Mirković (77. Janketić), Raičković (82. Raičković), Vušurović, Pejaković (73. Seratlić), Đalović.

Rabotnički: Šiškovski, Šiljanovski (46.Tomaš), Mitev, Najdovski, Cikarski, Duranski (75. Galić), Najdenov, Trajčevski, Sahiti, Erera (55. Elmas), Altipamakovski