Poznato kada igraju naši odbojkaši na Evropskom prvenstvu

Treći uzastopni nastup na šampionatima Starog kontinenta, Crna Gora će započeti 31. avgusta u 17 časova utakmicom protiv Holandije

Redakcija
Piše: Redakcija 142 pregleda Dodaj komentar

Evropska odbojkaška Konfederacija (CEV) objavila je satnicu utakmica na Euro Voleju 2023 u konkurenciji odbojkaša.

Odbojkaši Crne Gore sve utakmice grupne faze (grupa C) igraju u Skoplju (Sjeverna Makedonija), a protivnici će im, pored domaćina Sjeverne Makedonije, biti selekcije Holandije, Danske, Češke i Poljske.

Treći uzastopni nastup na šampionatima Starog kontinenta, Crna Gora će započeti u četvrtak, 31. avgusta u 17 časova utakmicom protiv selekcije Holandije.

Nakon dana pauze, Crnu Goru očekuju tri utakmice u tri dana – prvo će 02. septembra u 20 časova igrati protiv Sjeverne Makedonije, zatim 03. septembra protiv Danske (17h),  a potom 04. septembra protiv selekcije Češke od 20 časova.

Nakon slobodnog dana, izabranike selektora Ivana Joksimovića 06. septembra očekuje poslednja utakmica grupne faze protiv selekcije Poljske, vicešampiona svijeta (17 časova).

Evropsko prvenstvo 2023. počinje 28. avgusta, kada startuje grupa A, dan kasnije počinju utakmice grupa B i D, dok grupa C startuje 30. avgusta.

RASPORED I SATNICA UTAKMICA ZA EUROVOLLEY 2023:

četvrtak, 31. avgust 2023.

CRNA GORA – Holandija (17h)

subota, 02. septembar 2023.

Sjeverna Makedonija – CRNA GORA (20h)

nedjelja, 03. septembar 2023.

Danska – CRNA GORA (17h)

ponedjeljak, 04. septembar 2023.

Češka – CRNA GORA (20h)

srijeda, 06. septembar 2023.

CRNA GORA – Poljska (17h)

Plasman u osminu finala izboriće po četiri reprezentacije iz svake grupe, a utakmice 1/8 finala odigraće se u Italiji (A–C) i Bugarskoj (B–D).

OSMINA FINALA:

Bari, Italija:

Subota, 09. septembar:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

Nedjelja, 10. septembar:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

Varna, Bugarska:

Petak, 08. septembar:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

Subota, 09. septembar:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

Četvrtfinalne utakmice odigraće u Bariju, u Italiji i u Varni u Bugarskoj, a polufinala i utakmice za medalje u Bolonji, u Italiji.

ČETVRTFINALE:

Bari, Italija – utorak, 12. septembar:

Pobjednici utakmica osmine finala 1 i 4

Pobjednici utakmica osmine finala 2 i 3

Varna, Bugarska – ponedjeljak, 11. septembar:

Pobjednici utakmica osmine finala 5 i 8

Pobjednici utakmica osmine finala 6 i 7

Bolonja, Italija:

POLUFINALE

Četvrtak, 14. septembar:

Pobjednici četvrfinala 1 i 4

Pobjednici četvrfinala 2 i 3

Subota, 16. Septembar:

FINALE

MEČ ZA TREĆE MJESTO

Podijeli ovaj članak
Ostavi komentar