Poraz Herte, potop Bajerna

Piše: Ognjen 313 pregleda Dodaj komentar
Foto - Hertha BSC

Nimalo prijatna situacija za Hertu koja sve više strahuje za opstanak u elitnom rangu njemačkog fudbala.

Tim iz Berlina ostao je na bod iznad opasne zone nakon poraza na gostovanju posljednjeplasiranom Grojter Firtu (2:1) u 22. kolu Bundes lige.

Stvari za četu trenera Tajfuna Korkuta nisu se mnogo promijenile ni kada se u startnu postavu vratio Stevan Jovetić.

Kapiten crnogorske reprezentacije odigrao je svih 90 minuta, ali nije pomogao Herti da izbjegne novi negativan rezultat.

Meč u Firtu obilježio je švedski internacionalac Branimir Hrgota koji je postigao dva gola – prvi nakon nepunog minuta i drugi u 71. minutu iz penala. Poraz gostiju ublažio je Gehter u 82.

Neprijatno iskustvo doživio je Bajern Minhen koji je na strani izgubio od Bohuma sa 4:2.

Početak je nagovještavao nešto drugo – Levandovski je potpisao 25. ligaški pogodak i djelovalo je da će Bavarci opravdati ulogu favorita.

A onda pravo iznenađenje – čak četiri vezana gola domaćina do poluvremena. Njemački šampion, koji će gotovo sigurno odbraniti tron, potpuno je nadigran na Vonovija Ruhstadionu – Antvi Adjeji je izjednačio u 14, a zatim su precizni bili Lokadija sa bijele tačke u 38, pa Gomboa u 40. i naposljetku Holtman u 44. minutu.

Levandovski je u nastavku stigao do 26 gola na 22 nastupa u prvenstvu.

Ajntraht iz Frankfurta je na svom terenu poražen od Volfsburga sa 2:0, a strijelci su bili Kruse u 26. sa bijele tačke i Lukebakio u trećem minutu sudijske nadoknade.

Frajburg i Majnc su odigrali neriješeno – 1:1, a efikasna utakmica viđena je i u Menhengladbahu gdje je domaća Borusija savladala Augsburg sa 3:2.

Na tabeli vodi Bajern sa 52 boda, a 43 je sakupila drugoplasirana Borusija Dortmund koja u ovom kolu igra sa Unionom u Berlinu.