Poraz Budve na startu

Piše: Reprezentacija.me 241 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Budve porazom su otvorili turnir u Burgosu, u prvoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona – izabranici Miljana Boškovića su izgubili od mđarskog Kapošvara, u meču u kojem su parirali rivalu jedino u drugom setu, koji je crnonogorski šampion i dobio.

Budva je u prvom setu držala priključak do 11:13, a onda su se Mađari odlijepili na 16:11 i uhvatili zalet za vođstvo od 1:0. Kašošvar je vodio do sredine drugog seta, do četiri poena (10:6), ali je Budva preokrenula na 15:14, a onda stigla i do 19:15. Mađari su uhvatili priključak na 20:20, a onda se igralo poen za poen, pri čemu je Budva imala prvu set loptu na 24:23, ali je nije iskoristila, kao ni Kapošvar dvije na 25:24 i 26:25. Budva je iskoristila drugu šansu, sa tri uzastopna poena i izjednačila na 1:1. U trećem i četvrtom setu, međutim, nije bilo dileme, Kapošvar je stigao do zaslužene pobjede.

U drugom meču ove grupe, domaći Neftohimik je pobijedio Strumicu 3:0.

Budvani u subotu, od 17 sati, igraju sa Strumicom.

Po dva najbolja tima sa četiri pretkvalifikaciona turnira nastaviće borbu za Ligu šampiona, dok će se ekipe eliminisane u prvoj ili drugoj rundi kvalifikacija preseliti u CEV kup.

Budva – Kapošvar 1:3 (18:25, 28:26, 18:25, 14:25)

BURGAS – Dvorana: „Mladost“. Gledalaca: 100. Sudije: Sikanjić (Lihtenšajt), Milonakis (Grčka). Poeni iz napada: Budva 44, Kapošvar 44. Poeni iz bloka: Budva 5, Kapošvar 10. Poeni iz servisa: Budva 2, Kapošvar 6. Greške: Budva 41, Kapošvar 27.

BUDVA: Močić (libero 1), Miljanić, Lečić, R. Milenković, Rađenović, Radunović 12, Radonić, Hadžisalihović 13, Krivokapić (libero 2), Ćinćur 8, Dodić 12, Ječmenica 6.

KAPOŠVAR: Zarka, Bozoki (libero 1), Ivan 5, Hubička 8, Mađar 2, Kalmar, Bogolji 8, Novoselov, Erdog (libero 2), Leskaj Favijer 6, Tot, Baroti 31.

IZVOR: Pobjeda