Počelo Evropsko prvenstvo u Podgorici

Piše: Reprezentacija.me 449 pregleda Dodaj komentar

U17 muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je od Slovenije 3:0 (25:16, 25:11, 25:16) na debiju u prvom kolu grupe „I“ Evropskog prvenstva, čiji je domaćin. Izabranici selektora Darka Prebiračevića tek na trenutke uspjeli su da pariraju aktuelnom prvaku Evrope, u utakmici koja je bila veliko iskustvo za naš mladi sastav.

Najbolji dio meča bila je prva polovina uvodnog seta, u kojoj su naši momci vodili u nekoliko navrata i bili u egalu do 11:11, kada je rival ušao u seriju poena i pokazao zašto je kao najbolji sastav stigao u Podgoricu. Na kraju prvog seta 25:16 za Sloveniju.

U drugom setu Crna Gora je povela 3:1 ali je do kraja jurila zaostatak. Naši odbojkaši bili su u igri do rezultata 13:10 za Sloveniju, međutim izostao je veći otpor do kraja seta, koji je pripao evropskom prvaku 25:11.

Za razliku od uvodna dva, Crna Gora je odigrala bolje u drugoj polovni trećeg seta, u kojoj je uspjela da ublaži zaostatak za Slovencima. Ipak, gosti su zaokružili dobar meč sa 25:16 u trećem setu i došli do prve pobjede na turniru.

Naš najefikasniji igrač u debitantskoj utakmici U17 reprezentacije na evropskoj odbojkaškoj smotri bio je Luka Lojić sa pet poena, dok je kod Slovenije osam poena osvojio Jan Rifelj.

Naredni meč Crnu Goru očekuje u četvrtak, 20. jula, sa Grčkom od 20 sati, takođe u sportskoj dvorani kompleksa „Verde“, uz prenos na MNE Sport televiziji.

U grupi „I“, u dvorani kompleksa „Verde“, pobjeda Bugarske nad Austrijom, takođe 3:0 (25:17, 25:13, 25:23), dok su uvodna dva meča bila neizvjesna i riješena su u pet setova. Estonija je nakon preokreta pobijedila Belgiju 3:2 (17:25, 25:19, 11:25, 25:19, 15:9), a selekcija Turske slavila je protiv uporne reprezentacije Grčke 3:2 (25:20, 23:25, 25:20, 22:25, 15:12).

U grupi „II“, čiji se mečevi igraju u dvorani Univerzitetskog sportsko-kulturnog centra, Francuska – Srbija 3:0 (25.13, 25:18, 25:13), Češka – Finska 1:3 (21:25, 25:21, 16:25, 23:25), Poljska – Španija 1:3 (21:25, 25:20, 25:23, 25:22). U posljednjem meču dana Italija sigurna protiv Holandije, takođe 3:0 (25:22, 25:19, 25:13).

Crna Gora – Slovenija 0:3 (16:25, 11:25, 16:25)

Podgorica – sportska dvorana „Verde. Gledalaca: 150. Sudije: Šonmakers (Belgija), Zotović (Srbija).

Crna Gora: Radić (libero), Marović (libero), Stanojević 2, Šunjevarić, Andrović, Božović, Drešić 3, Lojić 5, Milosavljević 1, Poleksić 1, Konatar, Šebek, Petričević, Karanikić; selektor: Prebiračević.

Slovenija: Kastelič 2, Medved 4, Zalokar (liber), Repnik 1, Rifelj 8, Jensterle 2, Zmagaj 1, Hribernik (libero), Ručigaj 5, Slatinšek 6, Špes Podbregar 5, Cestnik 1, Kac 2, Klinger 3; selektor: Jež.